Ahmet Kaşıkçı kimdir? Ahmet Kaşıkçı öldü mü, öldürüldü mü, neden öldürüldü?

Cemal Kaşıkçı’nın Cidde’de yaşayan kardeşi Ahmet Kaşıkçı’nın evinde öldürüldüğü iddia edildi. Ahmet Kaşıkçı kimdir? Ahmet Kaşıkçı neden öldürüldü?

Ahmet Kaşıkçı kimdir? Ahmet Kaşıkçı öldü mü, öldürüldü mü, neden öldürüldü?
Son Güncelleme: 11 Ekim 2018 Perşembe 15:32
11 Ekim 2018 Perşembe 15:25

Günlerdir gündeme damga vuran Cemal Kaşıkçı olayında sular durulmuyor. Gelen bilgilere göre Ahmet Kaşıkçı Cidde’deki evinde öldürüldüğü iddia edildi. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Beyrut’ta bir gazete, geçen hafta Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşinin ve karısının Cidde’de Pazartesi gecesi eve giren maskeli kişiler tarafından öldürüldüğünü, çocuklarının kaçarak kurtulduğunu yazdı. 

Ahmet Kaşıkçı kimdir? Ahmet Kaşıkçı neden öldürüldü?

Ahmet Kaşıkçı, Cemal Kaşıkçı'nın kardeşidir. Beyrut'ta basılan Diyar gazetesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayan Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi Ahmet Kaşıkçı ile karısı Cidde'de öldürüldü. İddiaya göre, eve gelen maskeli ve kılıçlı şahıslar Ahmet Kaşıkçı ve karısını öldürdü, Kaşıkçı'nın üç çocuğu ise kaçtı. Ahmet Kaşıkçı’nın bir komşusu, eve giren şahısların ellerinde kılıçlar olduğunu ve kafasını koparana kadar Ahmet Kaşıkçı ve karısının başına ve omuzuna kılıç salladıklarını, Ahmet Kaşıkçı'nın üç çocuğunun kaçarak komşularının evine sığındığını söyledi.

Komşular, daha sonra Suudi polislerin gelerek kendilerine dağılmalarını söylediğini ve cesetleri alıp bilinmeyen bir yere götürdüklerini, daha sonra gelen polislerin evde sabaha kadar inceleme yaptıklarını söyledi. Ahmet Kaşıkçı’nın 18 yaşındaki oğlu Muhammed Kaşıkçı'nın kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi. Polisin, Ahmet Kaşıkçı'nın evinin kapısını demir bloklarla kapatarak, eve kimsenin yaklaşmaması emrini verdiği kaydedildi.

 

Yorumlar