AK Parti kongreye gidiyor, kabine değişiyor: MKYK toplantısı ne zaman?

31 Mart seçimlerinin ardından geçen bir aylık süre zarfında seçimden 2. parti olarak çıkan AK Parti kongreye gidiyor. Dün yapılan MYK, değişimden önceki son MYK olarak tanımlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKYK'yı toplayacak. Kabine değişikliği de öne çekiliyor. Peki süreç nasıl işleyecek? AK Parti MKYK toplantısı ne zaman?

AK Parti kongreye gidiyor, kabine değişiyor: MKYK toplantısı ne zaman?
Son Güncelleme: 1 Mayıs 2024 Çarşamba 12:45
1 Mayıs 2024 Çarşamba 12:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15-16 Mayıs tarihlerinde il başkanlarıyla görüşecek. Teşkilattan gelen rapor doğrultusunda il başkanlarıyla bir araya gelecek Erdoğan'ın kabine değişikliğini de öne çekmesi gündemde.

Genel kurul kararına kesin gözüyle bakılsa da değişim talebiyle bastıran AK Parti tabanında öne çıkan genel kurula nasıl gidileceği. Mynet'te yer alan habere göre, Partinin genel kurula mevcut MYK idaresinde götürülmesi hayal kırıklığı yaratacak etkenlerden kabul ediliyor.
 
AK Parti MKYK toplantısı ne zaman?

Mevcut kabineden birçok ismin değiştirilmesi bekleniyor. 31 Mart seçimlerinde kurulduğu günden bu yana ilk kez 2. parti olan AK Parti'de mevcut teşkilat yapısı ve il başkanlarının haricinde bakanların da değişmesi gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 22 Mayıs'taki MKYK öncesinde kabinede değişiklik yapması söz konusu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar