Çukur’un Selim’i eşcinsel(Gay) mi?

Çukur dizisinin Selim’i eşcinsel mi? İşte dizinin alttan vermek istediği mesajın ayrıntıları..

Çukur’un Selim’i eşcinsel(Gay) mi?
23 Nisan 2018 Pazartesi 09:00

Çukur dizisiyle ilgili bir detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Söylentilere göre Çukur dizisinin Selim karakteri dizide gay rolünde. Dizinin sürekli takipçisi olduğunuz halde bu ayrıntıyı kaçırdıysanız işte hatırlamanız gereken ayrıntılar..

Selim Çukur dizisinde bir köstebek.. Peki köstebek olmak için ne suç işledi hiç düşündünüz mü? Selim karakterinin dizide ailesine karşı hamleler yapmasının altında yatan nedenler var.

Ayrıntı 1: Abisi ölmeden önce otel odasında yapılan aleme Selim katılmadı, abisi tarafında aleme katılmadığı için aşağılandı, abisine yeni aldığı silahı gösterdiğinde ise abisi tarafından “kadın tabancası mı aldın kendine?” denilerek cinsel aşağılamaya uğradı, hatta abisi kurşun yağmuruna tutulurken arabanın arkasına saklanıp tabancasını da çekmeyi ihmal etmedi.

Ayrıntı 2: Türkü bar çıkışı Selim ile Celal karşılaştı, Celal adının Kahraman olduğunu söyledi. Sahte Kahraman ile Selim ne yaşadılar, Celal neyin, kimin Kahramanıydı?  Avukat Selim’e bizim görmediğimiz ama Selim’in nefesini kesen ne gösterdi? Selim'e izlettiği görüntünün Celal ile birlikte olduğu görüntülerin olma olasılığı çok yüksek.

Ayrıntı 3: Çukur'un 5.bölüm gizli sahnesinde avukat Nazım Selim'e ne izletti? Selim, avukatın izlettiği görüntülerden sonra koşarak eve gitti, en ateşlisinden karısını öptü, kadının dudaklarından “Allah belanı versin!” nidası döküldü. Selim bunları hak edecek ne yapmıştı? 

Çukur dizisinde Selim karakteri cinsel tercihi nedeni ile ailesinin gözünde iki paralık olmamak adına seçimini saklamış, aile kurup normal hayata karışmış, abisi tarafından “Karı mısın oğlum sen?” diye aşağılanmış gizli bir homoseksüeldir!

Eşcinsel (GAY) nedir?

Eşcinsellere verilen adlardan en çok kullanılanlardan biri yabancı bir dilden aktarılmış olan homoseksüel kelimesidir. Türk Dil Kurumu’nun Türkçe Sözlüğü’nde homoseksüelin karşılığı ise; cinsel isteklerini kendi cinsinden kimselerle yatıştırmak huyunda olan kimsedir. Türkiye’de eşcinsel denince çoğu kişinin aklına ağır makyajlı şarkıcılar, travestiler, kırıtarak yürüyen ve kadınsı giyinip konuşan dar blucinli genç erkekler geliyor. Tabi bu durum bir kavram karmaşasını da beraberinde getiriyor.

Eşcinsel; kendi cinsine ilgi duyan kişidir.

Biseksüel; her iki cinse de ilgi duyan kişidir.

Heteroseksüel; karşı cinse ilgi duyan kişidir.

Lezbiyen; eşcinsel kadındır. Gay ise eşcinsel erkektir.

Travesti; kendi biyolojik cinsiyetinden memnun olan ve karşı cinsin giysilerini giymekten hoşlanan kişidir.

Transseksüel; kendi biyolojik cinsiyetinden memnun olmayıp karşı cinse geçmek isteyen ya da geçmiş kişidir.

Homofobi ise eşcinsellere yönelik kaygı, korkuya da nefret olarak tanımlanabilir.

 

 

 

 

 

Yorumlar