Maden suyunda dışkı ve bakteri örneğine rastlandı! 2 milyon şişe imha edildi

Fransa'nın güneyindeki Gard'da bulunan kuyulardan birinde "dışkı kaynaklı" bakterilerin tespit edilmesinin ardından dünyaca ünlü Nestle grubunun firması Perrier'e iki milyon şişe suyu imha etmesi kararı verildi.

Maden suyunda dışkı ve bakteri örneğine rastlandı! 2 milyon şişe imha edildi
Son Güncelleme: 27 Nisan 2024 Cumartesi 12:53
27 Nisan 2024 Cumartesi 12:51

Fransa, Nestle grubuna bağlı Perrier maden suyunda dışkı ve insanda bulunan bakteri tespit edildiğini duyurdu. Firma, iki milyon şişeyi "ihtiyati tedbir olarak" imha ettiğini duyurdu. Bu kapsamda Fransız yetkililer 'önlem olarak' kuyularından birini kullanmayı durdurmasını talep etti.

SEBEBİNİN ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Fransız Le Monde'nin haberine göre, ürünlerde dışkı örneklerine rastlanılmasının Mart ayı ortasında Fransa'nın Güneydoğu’sunu vuran Monica fırtınasıyla bağlantılı çok şiddetli yağışların ardından gerçekleştiği düşünülüyor. Nimes yakınlarındaki Vereze'de bulunan kuyu, 1903 yılında kurulduğundan bu yana Perrier markası için maden suyu üretiyor.

TEK SORUN BAKTERİ DE DEĞİL

Şirkete göre işletmenin 'yetkililerin kontrolü altında uygun bir zamanda yeniden faaliyete geçeceği' beklense de maden suyu üreticisi, kaliteyi korumak için bazı markalarında yasaklanmış uygulamalar kullandığını kabul etmesinin ardından Ocak ayının sonundan bu yana zaten baskı altındaydı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar