Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli?

Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli? soruları Survivor 2020’de yarışacak adayların belli olmasıyla çok araştırılan konular arasına girdi. Peki Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli? Detaylar haberimizde…

Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli?
Son Güncelleme: 4 Şubat 2020 Salı 13:36
4 Şubat 2020 Salı 13:28

Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli?  Survivor 2020 yarışmacıları belli olmaya başladı. Yarışmaya katılanlar arasında futbolcu Sercan Yıldırım da yer alıyor. 16 Şubat’ta ekrana gelecek olan yarışmada format Ünlüler ve Gönüllüler olarak ekrana gelecek. Peki Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli? İşte detaylar…

Survivor 2020 Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı, ınstagram, kimdir, nereli? 

5 Nisan 1990'da Bursa'da doğan Sercan Yıldırım, Fatih Karagümrük'te forvet santrafor mevkiinde görev yapan Türk millî futbolcudur.

Sercan Yıldırım'ın Instagram sayfasına @sercanyildirim9official adresinden ulaşabilirsiniz. 

Profesyonel kariyeri öncesinde, çeşitli yaş kategorilerinde gösterdiği umut vadeden performansla evrensel bir ün kazanan genç oyuncu, Uluslararası Gençler Turnuvası’nda Rusya, Bulgaristan ve Makedonya’ya karşı mücadele eden Türkiye adına bir gol kaydetti. Turnuvanın ardından da 17 yaş altı millî takımı kadrosuna davet edildi. Şubat 2006’da Türkiye 16 yaş altı millî takım ile Portekiz’de bir turnuvaya katıldı. Yetenek avcılarının radarına giren Sercan, turnuvanın ilk iki maçında Avusturya ve Macaristan’a toplam beş gol attı. Son maçta Portekiz’i boş geçse de “en değerli oyuncu” unvanını aldı. Londra’daki özel bir organizasyonun ardından dünya devi Manchester United tarafından izlenmeye başladı.

Yaş olarak kendisinden iki yıl büyük rakiplere karşı mücadele eden genç yıldız adayı, Avrupa Şampiyonası Eleme maçlarında boy gösterdi. Sercan Yıldırım, 2006 senesinin ilk bölümünde ise kariyeri için önemli adımlar atmaya başladı. Türkiye 16 yaş altı millî takımı ile İzmir’deki Ege Turnuvası’na katıldı. Takımının oynadığı tüm maçlarda gol atan Sercan, sırasıyla Belçika, Norveç ve Hollanda ağlarını birer kez sarstı, 5-3’lük skorla kaybedilen Ukrayna karşılaşmasında iki gol atan oyuncu, Hollanda ile oynanan ikinci maçta bulduğu gollerle takımını 2-1’lik galibiyete taşıdı. Turnuvayı beş maçta bulduğu altı golle tamamlayan Sercan Yıldırım, “gol kralı” ve “en değerli oyuncu” olmayı başardı. Sercan, 12 kez Türkiye U-17, 8 kez Türkiye U-18, 17 kez Türkiye U-19, 4 kez Türkiye U-21, 10 kez de Türkiye A Millî forması olmak üzere toplam 64 kez millî formayı giydi ve müsabakalarda 33 gol kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar