Tik Tok nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir? Tik Tok uygulaması nasıl indirilir?

Sizce dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasında hangileri yer alıyor dersiniz? İşte en çok indirilen uygulama Tik Tok ile tanışın! Nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir? Tik Tok nasıl indirilir? Bilmeyenler için detaylar haberimizde.

Tik Tok nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir? Tik Tok uygulaması nasıl indirilir?
Son Güncelleme: 7 Kasım 2018 Çarşamba 11:42
7 Kasım 2018 Çarşamba 08:10

En çok indirilen uygulama araştırmasına göre dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasında Tik Tok yer alıyor. Tik Tok iPhone’larda en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. Peki ya Tik Tok nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir? Tik Tok uygulaması nasıl indirilir? Tic Toc ya da TicToc olarak yazımları da bulunan uygulama hakkında tüm merak ettikleriniz azonceoldu.com’da!

Tik Tok Uygulaması Nedir? 

Tik Tok uygulaması Çin'de yoğun ilgi gören ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir müzik ve sosyal medya uygulaması. Tik Tok, iOS, Android ve Windows sürümü olan bir mesajlaşma servisi. Tik Tok ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer, ders notları ya da aklınıza gelebilecek her şeyi paylaşabiliyorsunuz. Bu uygulama ile kısa klip çekimleri yapılabiliyor, müzik ve özel efektler kliplere eklenebiliyor ve özel içerikler ortaya koyulabiliyor. Çin'de ismi Douyin olarak da bilinen Tik Tok'ın bugüne kadar iPhone'lara indirilme rakamı ise 45 milyonu aşmış durumda.

Tik Tok Nasıl Kullanılır?

1. Uygulamayı indirdikten sonra profil simgesine dokunarak uygulamaya kayıt olun

2. Uygulamaya Telefon numarası, mail veya çeşitli sosyal ağlar yardımıyla kayıt olabilirsiniz.

3. Uygulama içinde kısa bir gezintiye çıkalım… Profil ve etiket arama: Sol altta yer alan “Mercek” simgesine dokunarak profilleri veya çeşitli etiketleri aratabilirsiniz. Takip ettiğiniz profillerin gönderileri anasayfanıza düşecektir.

4. Mesajlar ve Bildirimler: Sağ altta yer alan “Mesaj” simgesine dokunduğunuz zaman bildirimlerinizi ve mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

5. Video Paylaşmak: Alttaki menünün ortasında yer alan “+” simgesine dokunarak paylaşmak istediğiniz videonuzu kaydetmeye veya seçmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz paylaşmak istediğiniz videonuza üst kısımda yer alan “Ses seçin” menüsünden müzik ekleyebilirsiniz. Sağ altta yer alan “Yükle” ekranına dokunarak galerinizden video ekleyebilirsiniz.

6. Video paylaşım ekranının sol alt kısmından “Efektler” simgesine dokunarak emoji ve yüz filtresi ekleyebilirsiniz.

7. Paylaşmak istediğiniz videoyu bitirdikten sonra son rötuşları yapıp paylaşabilirsiniz.

8. Paylaştığınız videoyu profilinizde görüntüleyebilirsiniz.

Tik Tok Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulaması hemen hemen her telefonda ve bilgisayarda kullanılabiliyor. Ayrıca ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Tik Tok Android İndir

Tik Tok iOS İndir

Tik Tok Uygulamasının Özellikleri Neler?

Uygulama üzerinde sesli görüşme ve mesajlaşma gibi seçenekler de bulunuyor. Uygulamaya yakında eklenecek bir özellik olan Sticker ile sevdiklerinizle bu tip paylaşımlar da yapabileceksiniz. Tik Tok‘ın ilginç bir özelliği ise Kulüp kurabilme. Bu sayede kullanıcılar bu kulüplere katılabiliyor ya da kendi kulüplerini kurabiliyorlar. Kulüplerde sadece sohbet değil aynı zamanda paylaşım ya da güncel konuları yorumlayabiliyorsunuz. Kulüplere ek olarak birden fazla arkadaşınızla Tik Tok üzerinden de mesajlaşabiliyorsunuz. Bu sayede tek bir mesajı bütün bir grup görüyor ve hepsiyle aynı anda paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

Ücretsiz bir uygulama olan Tik Tok ile bilgisayar ve akıllı telefon arasında dosya transferi de yapılabiliyor. Yani kendi dosyalarınızı bilgisayar ya da telefon arasında paylaştırabiliyorsunuz. Tik Tok benzerlerinden farklı olarak Windows işletim sistemi üzerinde de çalışan bir yazılıma sahip. Bu sayede cep telefonu ile bilgisayar arasında dosya alış verişi yapılabiliyor. Bu da benzer servislerle bulunmayan bir özellik. Android, iOS ve Windows sürümü bulunan Tik Tok uygulaması ile arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir ve dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

Tik Tok’ın Diğer Özellikleri:

-Bedava anlık mesajlaşma uygulaması

- Metin, fotoğraf, video ve diğer çeşitli içerikli gönderileri kullanarak birden fazla arkadaşınızla sohbet edin.

- Yüksek bağlantı kalitesiyle tüm dünyadaki arkadaşlarınızla sesli arama yapın.

- Profil fotoğraf albümü altında depolanan profil fotoğraflarını kullanarak Tik Tak’ın keyfini çıkartın.

- Arkadaş listenizi gizle, ekle, bul ve sil komutlarını kullanarak kolayca yönetin.

-Emoji ve yüz filtrelerini kullanarak videolarınızı renklendirebilirsiniz, uygulama içersinde 100’den fazla emoji ve çeşitli yüz filtreleri bulunmakta.

Dünyanın En Çok İndirilen Diğer Uygulamaları

-Google Maps

-iQiyi

-QQ

-WeChat

-Facebook

-Instagram

-Messenger

-Whatsapp

-YouTube

 

 

Yorumlar

kadir kizek En beğenilen yorum
araba
tugba demirkan
çök ğüzel bir tik tok
Busss
Tiktok profile girenler ne zmndan beri gozukuyo