AK Parti ile MHP adayları yeniden gözden geçirecek

AK Parti ile MHP, muhalefetin öne çıktığı her ili yeniden değerlendirecek.

AK Parti ile MHP adayları yeniden gözden geçirecek
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 18:29
11 Şubat 2019 Pazartesi 18:23

MHP'nin aday tanıtım toplantısına katılmak üzere Kastamonu'ya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin uyguladığı politikalar neticesinde, 31 Mart sonrası güzel şeylerin olacağını söyleyerek şöyle konuştu:

"Bu ülke adına da kastediyorum, kendi partimin geleceği adına da kastediyorum. 31 Mart'ta bu millet hakkımızı daha büyük teslim edecek. Cumhur İttifakı iki siyasi parti, ay yıldızda diyebiliriz. Birisi MHP, diğeri AK Parti. Meclis Başkanı'nın istifası ile birlikte 10 gün içerisinde yenisini seçeceğiz. Amacımız Cumhur İttifaklı ruhu ile zillet ittifakı, illet ittifakı veya şer ittifakı dediğimiz bloğun ne yapmak istediğini veya ne yapmaya çalıştığını anlatmak durumundayız."

Yalçın, CHP'nin HDP ve diğer siyasi partiler ile birlikte hareket ettiğini öne sürerek, şunları söyledi:

"Kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklar ile hareket ediyorlar. Böyle bir ittifaka yol vermemiz mümkün değil. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkanımızın son görüşmelerinde ortaya çıkan bu. Mesela Iğdır örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir."

 

Yorumlar