Bahçeli’ye 121 yıllık hediye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Mustafa Kemal Atatürk’ün beylik tabancası olarak kullandığı ‘Hareketli Nagant’ hediye edildi.

Bahçeli’ye 121 yıllık hediye
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 13:18
11 Şubat 2019 Pazartesi 13:16

Mustafa Kemal Atatürk’ün beylik tabancası olarak kullandığı silah MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye verildi.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hediye edilen silah bir dönemin en ünlü markaları arasında yer alıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün de beylik tabancası olarak kullandığı ‘Hareketli Nagant’ halen Samsun’daki müzede sergileniyor.

Atatürk’ün silahı Rus yapımı olarak bilinirken MHP liderine hediye edilen Belçika yapımı ‘Hareketli Nagant’ 121 yaşında ve koleksiyon değeri bulunuyor.

Yalçın ailesi tarafından MHP Liderine 50. yıl hatırası olarak hediye edilen silahın mermileri de orijinal. ‘Hareketli Nagant’ özellikle koleksiyoncuları tarafından şimdiye kadar üretilen en değerli silahlar arasında gösteriliyor.

Öte yandan MHP Başkanlık Divanı da geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda MHP Liderine 50. Yıl logolu özel tasarım bir plaket hediye ettiler.

Yorumlar

volkan En beğenilen yorum
bu sayfaya ilginç şeyler gördükçe yorum yapıyorum dek gelirsem tabi enterasan hediye bir o kadarda anlamlı bence hediye eden ne maksatla o marka yı hediye etti atatürk var silah var hediye verende alanda mhp li ilginç geçende sayın bahçeli bir hediye daha almıştı oda atütrk potresiydi hafızam yanıltmıyorsa enteresan face bookta millet dedi,kodu yapıyor ıspat yok tabiki birileri için nasıl bir kaseti varsa iktidarın elinde diyorlar neyse kalın sağlıcakla ben kayseriliyim tesadüfleri hiç sevmem allah sonumuzu hayretsin.