Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları?

Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları? soruları ünlü sanatçı Seçil Gür’ün Serdar Ortaç ele aşk dedikoduları sonrası araştırılmaya başlandı. Peki Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları?

Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları?
Son Güncelleme: 11 Şubat 2020 Salı 09:51
11 Şubat 2020 Salı 09:42

Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları? Ünlü sanatçı Serdar Ortaç ile meslektaşı Seçil Gür, bir mekan çıkışı görüntülendi. İkili arasında aşk yaşandığı iddia edilirken birçok kişi Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları? sorularına yanıt aradı. Peki, Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları? Sizin için araştırdık…

Seçil Gür kimdir, aslen nereli, Instagram, şarkıları?

Ünlü sanatçı Serdar Ortaç ile bir mekan çıkışı görüntülenen Seçil Gür arama motorlarında araştırılan kişiler arasında yerini aldı. Seçil Gür, Almanya'nın Hof kasabasında doğdu. Aslen Adanalı'dır.

Müzik hayatına 12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viola sanatçısı Meral Sayın'dan aldığı solfej dersleriyle başlayan Seçil Gür, İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında İstanbul'a taşınmış İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur.

Eğitimi sırasında Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Mustafa Doğan Dikmen, Cengiz Ünal, Emel Şenocak, Erol Uras, Sinem Özdemir, Mehmet Emin Bitmez, Nurlu Eral, Emin Baykırkık gibi hocalardan şan ud, piyano, Batı ve Türk müziği solfeji, uslup repertuar ve mimik diksiyon alanlarında eğitim almıştır.

2008 yılında Stüdyo Oyuncuları çatısı altında Şahika Tekand ve Esad Tekand'dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı. Ayrıca eğitim kurumlarında eğitmenlik görevi de üstlenen Seçil Gür, aynı zamanda beste-söz yazarlığı yapmakta ve konser çalışmalarını dürdürmektedir.

Seçil Gür, Kanal D ekranlarında yayınlanan Benimle Söyle adlı şarkı yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

Seçil Gür’ün, Deli Yangın, Dünyalar Kadar, Yeniden Başlasın, Emi gibi şarkıları bulunmakta. Sanatçının Instagram hesabına ise @secilgur adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorumlar