Lucescu: Ne yazık ki kaybettik!

A Milli futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu Bosna Hersek'le oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi

Lucescu: Ne yazık ki kaybettik!
Son Güncelleme: 10 Ekim 2018 Çarşamba 20:39
10 Ekim 2018 Çarşamba 20:22

Mircea Lucescu ''Hedefim rekabetçi olan gençleri beraber oynatabileceğimiz bir takım oluşturmak. Bunun için çalışıyoruz. Bosna ile oynayacağız. Uzun süredir beraber oynayan bir takım. Biz ise kadroyu yeni kurduk. Elimizdeki genç oyuncuların anlayabileceği ve sahaya yansıtacağı bir futbol bulmak istiyoruz. Türk Milli Takımı'nı seven oyunculardan kurulu bir ekip oluşturmak istiyorum.'' vurgusunu yaptı.

"Çok fazla oyuncu almak istemiyorum"

Başka gençler gelebilir mi onu araştırıyorum. Ekibi geliştirmek için uğraşıyorum diyen Lucescu, "Çok fazla oyuncu almak istemiyorum çünkü felsefeyi tekrar tekrar değiştirmek istemiyorum. Bu çocuklar şimdi aynı takımda oynamaya başladılar. Gençlerin hırsı, azmi çok daha farklıdır. Bu gençlerin yanında abiler olması önemli. Burak, Arda, Selçuk, Mehmet Topal gibi oyunculara da ihtiyacımız var. Gençlerin dinlediği oyuncular. Aynı zamanda iyi oyuncular.'' ifadelerini kullandı.

"Gençler dinlemeye, öğrenmeye arzulular"

Lucescu, "Durumu iyi anlamak lazım. Yaşlı dediğimiz 30-32 yaşlarındaki oyuncuları değiştirmek kolay değil. Felsefelerini değiştiremiyorsun. Gençler öyle değil. Onlar dinlemeye, öğrenmeye arzulular. O yüzden bunu yapmak zorunda kaldık. Ben bu yüzden sadece kafaya çalışıyorum. Mental olarak çalıştırıyorum sadece. Çünkü çok fazla zamanımız yok. 20 değişik kulüpten futbolcu geliyor. Doğal olarak oyun tarzını tamamen kafada çalışmak zorundayım. Konsantrasyonları benim için çok önemli. Beni dinleyip sahada onları uygulaması önemli. Bu da zaman geçtikçe oturmaya başladı. 2 antrenman ama 4 toplantı yaptık.'' dedi.

"Ne yazık ki Emre Akbaba'yı kaybettik"

Emre Akbaba'nın sakatlığını değerlendiren Lucescu şu ifadeleri kullandı: Ne yazık ki Emre Akbaba'yı kaybettik. Bize çok yardımcı oluyordu. Oyun ritmimizi değiştirmekte bizim için önemli bir futbolcuydu. Ne yazık ki sakatlandı. Mehmet Topal için de aynısını söyleyebilirim. O da bizim için önemli bir futbolcu.

Yorumlar