Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsteseniz de istemeseniz de bu millet dimdik ayakta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "BMC Gelecek 50 Yıl Buluşması"na katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Hepsine inat yatırımlar da devam ediyor üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler. İsteseniz de istemeseniz de bu millet bu ülke dimdik ayaktadır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsteseniz de istemeseniz de bu millet dimdik ayakta
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:00
13 Ocak 2019 Pazar 13:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne dediler? Türkiye battı bitti. Yatırımlar durdu. Hepsine inat yatırımlar da devam ediyor üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler. İsteseniz de istemeseniz de bu millet bu ülke dimdik ayaktadır. ve dimdik ayakta yoluna devam edecektir.Burada bir Katar Türkiye iş birliği var. Bu işbirliği her iki ülkenin kazan kazan esasına göre geleceğe yönelik bir adımıdır. Türkiye Katar iş birliği güçlenerek devam edecektir." açıklamasında bulundu.

"Bu millet mazlumlara sahip çıkmayı dayanışmayı bilen bir millettir"

3,5 milyon Suriyeli sığınmacıya kapısını açan bu millettir diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında: Bu millet mazlumlara sahip çıkmayı dayanışmayı bilen bir millettir. Bu millet biliyor ki sevgili peygamberimiz de bir muhacirdi. Medine ona ensardı. Onun için ensarın ne olduğunu muhacirin ne olduğunu çok iyi biliriz. Ülkemiz ekonomik siyasi ve askeri bakımdan güçlü olduğu dönemde çok geniş bir coğrafyada güvenlik ve istikrarın teminatı olmuştur.

Kimi devletlerin askeri ve savunma sanayi alanlarını geri plana itme lüksü olabilir. Ancak bizim böyle bir ihtimalimiz yok. Türkiye askeri kapasitesiyle ekonomik ve diplomatik kabiliyetleriyle güçlü olmaz sorundadır. Savunma sanayi alanında caydırıcılığımız çok tüksek olmak zorundadır.

"Tarih ibret almayanlar için tekerrür eder"

Kenevir üretiminin yeniden başlaması için çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim caydırıcılığımızın da teknoloji ile beraber çok daha ileri bir konuma gelmesi lazım. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, birilerine emanet edemeyiz. Gelin biz yeniden. Bizi izleyen milletime sesleniyorum. Yeniden bir kenevir ekimi süreci başlatalım. Çünkü kenevir ekiminin çok farklı alanlarda çok farklı faydalarının olduğunu göreceğiz. Şimdi bu süreci başlatacağız. Tarih ibret almayanlar için tekerrür eder. İbret alanlar için değil. Türkiye savunma sanayi başta olmak üzere dostlarının ihtiyaçlarını da karşılayacak düzeye gelmelidir." vurgusunu yaptı.

"Hiç kimsenin CHP'nin yalanlarına itibar etmediğini biliyorum"

CHP'nin iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Sakarya'daki 1. Ana bakım fabrikasına ilişkin bunlardan biridir. 19 Aralık'taki cumhurbaşkanlığı kararımızın ardından belli bazı kesimler bu konuyu istismar etmeye başladı. Ülkemizin savunma sanayini on yıllardır bir avuç yabancıya mahkum edenler şimdi çıkmış utanmadan bizim politikamızı eleştiriyorlar. Bu provokasyonun başını da Türkiye'deki adı ana muhalefet ama ana muhalefet haricinde her şey var CHP çekiyor. Ben şahsen tank palet fabrikasında çalışan kardeşlerim başta olmak üzere hiç kimsenin CHP'nin yalanlarına itibar etmediğini biliyorum. Öncelikle fabrikamızın satılması yalanını uydurarak, kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. buna inananlara üzülüyorum. Kusura bakmasınlar Tayyip Erdoğan böyle bir yola tevessül etmemiştir. Bundan sonra da etmez. Burada çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarında bir eksilme olmayacaktır." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında şunları söyledi: Tank palet fabrikasına 40 - 50 milyon dolar yatırım yapılacaktır. Burada yapılan iş de özelleştirme değildir.

Yorumlar