İşte, Öküz Yılı Gerçekleri

Instagram hikayelerine eklenen Öküz Yılı özelliğini gören sosyal medya kullanıcıları, şaşkına döndü. Günlerdir hesaplarında Öküz Yılı temalı paylaşımlar gören kullanıcılar, sorularına yanıt arıyor. İşte, sürekli karşımıza çıkan Öküz Yılı ile ilgili merak edilen bilgiler.

İşte, Öküz Yılı Gerçekleri - Sayfa 1

Instagram hikaye özelliğine eklenen Öküz Yılı, son günlerde kullanıcılar tarafından en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hikayesine tıklamadan ayrı bir sekmede Öküz Yılına yönelik paylaşımları görüyor.

1 7
 
İşte, Öküz Yılı Gerçekleri - Sayfa 2

Öküz Yılı, Çin takvim sisteminin 12 yıllık tekrarlanan hayvan döngüsünün ikincisidir. Öküz Yılının gelişiyle yeni yılını kutlayan Çin Halkı, etkinliklerde pek çok gelenek, selamlaşma ve batıl inançlarını yerine getiriyor.

2 7
 
İşte, Öküz Yılı Gerçekleri - Sayfa 3

Dünyanın en ünlü bayramlarından biri olan Çin Yeni Yıl bayramında, geleneksel olarak büyük miktarlarda havai fişekler kullanılıyor.

3 7
 
İşte, Öküz Yılı Gerçekleri - Sayfa 4

Öküz Yılı, 12 Hayvanlı Türk Takvimine kadar dayanan bir yıl geleneğidir. 12 Hayvanlı Türk takviminde yıllar sayılar ile değil, hayvan isimleri ile anılır.

4 7