Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ü kaybeden Didem Soydan'dan Twitter kararı

Tatil için Muğla'ya giden tasarımcı Aslı Yılmaztürk, evinde ocaktan sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi. Yakın arkadaşının ölüm haberiyle yıkılan model Didem Soydan, "Aslı'nın bana Twitter'ı kapatmamla ilgili tavsiyesi vardı, onu uygulama zamanı..." diyerek, hesabını kullanmama kararı aldı

Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ü kaybeden Didem Soydan'dan Twitter kararı - Sayfa 1

Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ün ölüm haberiyle sarsılan manken Didem Soydan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Soydan, "Sektöre ilk girdiğimden beri tanıdığım, varlıkları ile güzellik katan insanlardan birinin ölüm haberini aldım. Prenses gitti... Bana bir tavsiyesi vardı bu mecra ile ilgili, onu uygulama zamanı... Bye bye Twitter" ifadelerini kullandı.

1 6
 
Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ü kaybeden Didem Soydan'dan Twitter kararı - Sayfa 2

36 yaşındaki model, daha sonra Instagram hesabından bir paylaşımda daha bulunarak arkadaşına şu sözlerle veda etti:

Bu dünyaya ve seni tanıyanlara naiflik, şıklık ve güzellik sundun... Gittiğin yere güzelliğini şıklığını, ruhunu, enerjini katıp yine güzelleştireceksin eminim... Yeni yolculuğunda seni deneyimleyecek olanlara ne mutlu... Tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Seni seviyorum güzel varlık.

2 6
 
Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ü kaybeden Didem Soydan'dan Twitter kararı - Sayfa 3

Ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk, tatil için Ula ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesi'ne gitti. Tek katlı müstakil bir evde kalan Yılmaztürk'ten haber alamayan yakınları, durumu 112 Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

İhbar üzerine Yılmaztürk'ün kaldığı eve sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Dün saat 23.00 sıralarında eve giren ekipler, Aslı Yılmaztürk'ü hareketsiz yatarken buldu.

3 6
 
Arkadaşı Aslı Yılmaztürk'ü kaybeden Didem Soydan'dan Twitter kararı - Sayfa 4

Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Yılmaztürk'ün yaşamını yitirdiği belirlendi. Yılmaztürk'ün cenazesi, yapılan incelemenin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Evde yapılan incelemede ise, yanan ocağı çaydanlıktan taşan suyun söndürdüğü, Yılmaztürk'ün de sızan gazdan zehirlendiği saptandı.

4 6