Hazer Amani’den Sıla açıklaması: İlişkimiz müthiş güzel

Ünlü şef Hazer Amani, sevgilisi Sıla'nın Harbiye Açıkhava’daki konserine katıldı. Amani, ilişkisiyle ilgili dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

Hazer Amani’den Sıla açıklaması: İlişkimiz müthiş güzel
Son Güncelleme: 8 Ekim 2019 Salı 10:01
8 Ekim 2019 Salı 09:58

Şarkıcı Sıla, Harbiye Açıkhava'daki beşinci konserinde seyircisiyle buluştu. Uzun bir süredir aşk yaşadığı, evlenecekleri konuşulan Hazer Amani de sevgilisini en önden izledi. Konser saatini kuliste bekleyen ünlü şef, Sıla’nın sahneye çıkmasına dakikalar kala protokoldeki yerine geçti.

İlişkimiz müthiş gidiyor”

Artık kameralardan kaçmayan Hazer Amani, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Sıla hakkında konuşan Amani, "İlişkimiz müthiş güzel gidiyor" açıklamasını yaptı. Ayrıca ünlü şef, favori Sıla şarkısıyla ilgili soruya da şöyle yanıt verdi: "Favorim çok, emin değilim. 

Hazer Amani kimdir?

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt’lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı.

Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai’nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye’ye geldi. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım attı. Amani, 2011 yılında ‘Senenin En Yaratıcı Şefi’ ödülünün sahibi oldu. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy’de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim aldı.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White’dir Hazer Amani, Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli yemek programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri ve sunucu olarak yer almıştı.

Yorumlar