Trump'tan Biden'a 'Putin' uyarısı

Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşecek olan ABD Başkanı Biden'a, eski ABD Başkanı Trump, iyi şanslar diledi. Trump, "Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerim" mesajını verdi.

Trump'tan Biden'a 'Putin' uyarısı
Son Güncelleme: 11 Haziran 2021 Cuma 07:38
11 Haziran 2021 Cuma 07:28

ABD'nin eski başkanı Donald Trump, 16 Haziran'da ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında gerçekleşecek olan görüşme hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Trump, yaptığı yazılı açıklamada, başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki'de çok verimli bir toplantı yaptığını belirterek, "Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin'in ve Rusya'nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı." görüşünü paylaştı.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump 16 Haziran'da Cenevre'de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesine ilişkin ise "(ABD Başkanı Joe) Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet." ifadesini kullandı.

Yorumlar