Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı!

Trabzon'da, 4 yıl önce ormanlık alanda cinsel istismara uğrayıp, göğsüne bıçak saplanarak ve başı taşla ezilerek öldürülen Pınar Kaynak (24) cinayetinde önemli bir gelişme yaşandı. Genç kızın katili yakalandı

Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı! - Sayfa 1

Olay, 15 Ağustos 2017'de meydana geldi. Bölgede eski hayvan barınaklarının yanındaki ormanlık alanda mahalleli, bir kadına ait cansız beden buldu.

1 10
 
Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı! - Sayfa 2

Mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarmanın yaptığı kontrolde göğsüne bıçak saplandığı ve başının taşla ezildiği belirlenen kadının 1 çocuk annesi Pınar Kaynak'a ait olduğu tespit edildi.

2 10
 
Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı! - Sayfa 3

Yapılan incelemede öldüren Kaynak'ın üzerinde sperm izleri tespit edildi. Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma, A.K. ve N.B.'yi gözaltına aldı. Sorgularında suçlamayı kabul etmeyen 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 10
 
Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı! - Sayfa 4

TAHLİYE KARARI

Haklarında 'canavar hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan N.B. ve A.K. için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nca rapor hazırlandı. Raporda, Pınar Kaynak'ın üzerindeki sperm izi örneklerinin, sanıklarla uyuşmadığına ve olay yerinden alınan örneklerle sanıkların parmak izi ile avuç izlerinin aynı olmadığına yer verildi. Raporun ardından avukatlarının itiraz üzerine, 2 sanık, yaklaşık 2,5 yıl tutuklu bulundukları cezaevinden, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

4 10