Kılıçdaroğlu: Kusura bakma yapamazsın!

İBB tarafından düzenlenen Kanal İstanbul çalıştayına katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Peki bu projenin önceliklerini kim belirliyor? Hayır ben bunu yapacağım diyenler belirliyor. Kusura bakma yapamazsın” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Kusura bakma yapamazsın!
Son Güncelleme: 10 Ocak 2020 Cuma 11:57
10 Ocak 2020 Cuma 11:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul çalıştayında açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çalıştaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu ve Akşener’den sonra kürsiye çıkan Kılıçdaroğlu, “Türkiye açısından büyük sorunlar doğuracak bir olayı tartışıyoruz. Bir kişinin dayatması üzerine tartışıyoruz.” açıklamasını yaptı

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

“Ailelerin öncelikleri vardır. Bir toplumun öncelikleri vardır. Bir devletin öncelikleri vardır. Bunlar planlamayla olur. Planı kim yapar o toplumun insanları, mühendisleri, ekonomistleri ayni liyakat erbabı olan kişiler bir toplumun önceliklerini belirlerler.

Peki bu projenin önceliklerini kim belirliyor? Hayır ben bunu yapacağım diyenler belirliyor. Kusura bakma yapamazsın.

Bu ameliyat mutlaka yapılacaktır diyen adamın önce doktor olması lazım. Hani uzmanı olsa bu işi biliyor deriz. O işi de bilmiyor. Bilmemesi de gayet doğaldır.

Çünkü o işin eğitimini almadı. 21. YY.'da gelişmenin tanımı da değişti. 21. YY.'da bir ülke gelişmiş mi gelişmemiş mi ölçü şu; küçük ayrıntılarda iş bölümüne gitmiş ülke gelişmiştir. Her şeyi ben bilirim mantığıyla yola çıkılan bir ülkede az gelişmiş konuşulur doğal olarak.

Bu projenin önceliği rant, para hırsı. Konuşmamın başında önceliklerden bahsettim. Bakın arkadaşlar 21. YY'ın Türkiye'sinde kişi başına aylık geliri, 673 liranın altında olan kişi sayısı 8 milyon 647 bin kişi. Ve biz bu kanalı yapmaya çalışıyoruz.

2019'un ilk 9 ayında elektrik borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen hane sayısı, 3 milyon 365 bin 784. Doğalgaz sayısını ödeyemeyen de 710 binden fazla kişi. İşsiz sayımız 8 milyon 400 bini aştı. Bana söyler misiniz? Aklı olan düşünsün Türkiye'nin öncelikleri ne?”

Yorumlar

turan En beğenilen yorum
ne dediğini neyi savunduğunu bilmeyen bir herif...
Seref Akkaya
Istesenızde ıstrmesenızde yapılacak sız zaten herseye karsısnızz