Kapıkule'de 2 ton 70 kg esrar ele geçirildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Kapıkule'de bir operasyonda 2 ton 70 kilogram esrar ele geçirilerek yeni rekora imza atıldı.Ülke tarihinde kara kapılarında tek seferde en yüksek uyuşturucu yakalaması oldu" dedi.

Kapıkule'de 2 ton 70 kg esrar ele geçirildi
Son Güncelleme: 11 Şubat 2020 Salı 10:46
11 Şubat 2020 Salı 10:44

Türkiye ile Bulgaristan arasında bulunan Kapıkule Sınır Kapısı'nda yaklaşık 2 ton esrar ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Mühafaza ekipleri tarafından Kapıkule Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda, 2 ton 70 kg ağırlığında esrar ele geçirildi. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ele geçirilen esrar miktarının bir rekor olduğunu belirtti.

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda şüpheli bir TIR'da arama yapılması üzerine ele geçirilen esrar miktarının ülke tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması olduğu da belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamasında Ruhsar Pekcan şu ifadelere de yer verdi:

''Bu önemli yakalamayı gerçekleştiren başta Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveriyle kaçakçılıkla mücadele eden Gümrük Muhafaza ekibimizi canı gönülden kutluyorum''

Yaklaşık 2 ay önce İstanbul Havalimanı'nda ele geçirilen 1.7 ton uyuşturucu ile ülke genelinde havalimanlarında gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalamasını gerçekleştirilmişti.

Yorumlar