Genç kız 4 gündür kayıptı! Kahreden haber!

Balıkesir’de, 18 Ağustos günü evinden sadece kimliğini alarak kayıplara karışan 17 yaşındaki H.T.C.’nin cansız bedeni ilçeye 6 kilometre uzaklıktaki Yörücekler Barajı’nın sulama kanalında bulundu

Genç kız 4 gündür kayıptı! Kahreden haber!
Son Güncelleme: 21 Ağustos 2021 Cumartesi 12:38
21 Ağustos 2021 Cumartesi 12:31

Balıkesir'de edinilen bilgiye göre Bigadiç ilçesindeki Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi H.T.C. (17), 18 Ağustos günü sabah saat 08.30’da cep telefonunu bırakıp sadece kimliği ile evinden ayrıldı.

Genç kızın o gün evine dönmemesi üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundu.

GENÇ KIZ YÖRÜKLER BARAJI'NA GİTTİ

Yapılan çalışma ile H.T.C.’nin aynı gün bir marketten meyveli yoğurt, kraker aldığı kamera kayıtlarından belirlendi ve ticari bir taksiyle ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Yörücekler Barajı’na gittiği öğrenildi.

BARAJDA ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Arkadaşlarına attığı mesajların intihar şüphesi uyandırması sonrasında Yörücekler Barajı’nda AFAD, İtfaiye, Jandarma, Sulama Birliği ve Çiftçi Mallarını Koruma Birliği’nden oluşan ekipler barajda geniş çaplı arama faaliyeti başlattı.

ARAMA ÇALIŞMALARI SONLANDIRILDI

Ekipler 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde baraj göleti ve çevresinde yaptıkları arama çalışmalarından sonuç alamadı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki dalgıçların ve arama ekiplerinin yaptığı çalışmadan sonuç alınamayınca arama çalışmaları sonlandırıldı

BARAJ GÖREVLİSİ CANSIZ BEDENİ BULDU

Genç kızın acı haberi ise bugün geldi. Barajdan kanala su vermek için gelen Sulama Birliği görevlisi genç kızın cansız bedenini baraj kapaklarında bularak jandarma ve emniyete haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri genç kızın cesedini kanaldan çıkardı. Olayla ilgili geniş soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar