Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki Devlet Erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün 82'inci vefat yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıktı. Diğer yandan Dolmabahçe Sarayı'nda da tören düzenlendi.

Son Güncelleme: 10 Kasım 2020 Salı 10:20
10 Kasım 2020 Salı 09:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 82'inci yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret ediyor. Diğer yandan Atatürk'ün hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı'nda da törenler düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beraberinde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener, yüksek yargı üyeleri de Anıtkabir'deki törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine çiçek bırakmasının ardından saatler 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Erdoğan buradaki deftere şu ifadeleri yazdı:

"Vefatının 82'inci senei devriyesinde İstiklal Harbimizin başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyoruz.

Milletimizin varlık-yoklum mücadelesini zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları milletimizce yad edilecektir.

Gelecek kuşaklara daha müreffeh, itibarlı ülke bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun."

Beştepe'de tören

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından anma töreni düzenlenecek. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

 

Yorumlar