Ülkücülerden Mansur Yavaş'a destek

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a ülkücü camiadan destek geldi.

Ülkücülerden Mansur Yavaş'a destek
Son Güncelleme: 17 Mart 2019 Pazar 15:49
17 Mart 2019 Pazar 15:44

CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş, ülkücü camiadan isimlerle yemekte buluştu. MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, öldürülen eski Bakan Gün Sazak'ın oğlu Servet Sazak, Yılma Durak ve Prof. Dr. İskender Öksüz, Yavaş'a destek açıklaması yaptı.

Yemekte Yavaş'a desteklerini ileten Kutalmış Türkeş, "Mansur Bey bize babam Alpaslan Türkeş'in emaneti zaten. Kendisini çok eskiden beri tanıyoruz. Kendisi hiç çizgisinden sapmamış bir ülkücü, ben de Alpaslan Türkeş adına kendisine vefa gösterme adına buradayım. Alparslan Türkeş'in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız" dedi.

"Ülkücü irade Mansur Bey'le beraberdir"

MHP eski Milletvekili Süleyman Servet Sazak da şunları söyledi:

"Daha önce söyledim zaten Mansur Bey'le beraber olduğumu. Burada olmamın ötesinde bir olay var, bugün ülkücü irade burada, en önemlisi bu. Birilerinin ülkücü irade dediği şey işte bu manzara, dolayısıyla ülkücü irade Mansur Bey'le beraberdir ve Mansur Bey'i CHP'nin adayı olarak çok ciddi bir şekilde destekliyoruz."

"Bu sefer trafolara kedi falan giremeyecek"

Yavaş da seçimi hep birlikte kazanacaklarını belirterek "Bu sefer trafolara kedi falan giremeyecek. Çünkü öyle bir fark geliyor ki anketlerde, bırakın kediyi, fil soksalar fark etmeyecek" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar