Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu?

‘Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu?’ sorusu 2019 yerel seçimlerinde yarışacak isimlerin belli olmasıyla birlikte merak konusu oldu. Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu? sorusunun cevabını sizler için derledik.

Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu?
Son Güncelleme: 6 Aralık 2018 Perşembe 15:26
6 Aralık 2018 Perşembe 15:26

‘Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu?’ sorusu yerel seçim 2019'da AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP'den yarışacak isimlerin belli olmasıyla merak konusu oldu. Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu? sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Yerel seçimler 31 Mart 2019'da yapılacak. İşte 2019  Kırşehir Belediye başkan adayları kim oldu? Sorusunun yanıtı...

2019 Yerel seçim Kırşehir Belediyesi başkan adayları 

Kırşehir Belediye başkanları henüz hiçbir parti tarafından açıklanmadı. Başkan adayları açıklanır açıklanmaz azonceoldu.com'dan öğrenebilirsiniz.

AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı kim oldu?

AK Parti'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Yaşar Bahçeci olarak belirlendi. 

MHP'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı kim oldu?

MHP'nin Kırşehir Belediye Başkan adayı henüz belirlenmedi fakat Kırşehir Çiçekdağı İlçesi Belediye Başkan Adayı İsmail YILMAZ olarak belirlendi. 

CHP'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı kim oldu?

CHP'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu olarak belirlendi. 

İYİ Parti

HDP

Saadet Partisi

Yerel Seçim nedir?

Yerel yönetimler kamu hizmetlerinin vatandaşa en yakın bir biçimde sağlanması ve idarede etkinlik ve verimliliğin sağlanmasında merkezi bir konuma sahiptirler. Yerel demokrasi bakımından yerel yönetimlerin seçimle gelmeleri büyük önem taşımaktadır. Anayasa’nın 67. Maddesinde yerel yönetimlerin karar organlarının seçimle iş başına geldikleri açıkça belirtilmiştir. Yerel seçim vatandaşların belirli süreler için köy, mahalle, belde, ilçe veya ilinin yerel hizmetlerini yerine getirmesi için yöneticilerini seçmesi demektir. Örnek olarak belediye başkanı seçimi ve muhtar seçimi yerel seçimlerdendir.

Yerel seçimler kaç yılda bir yapılır?

Ülkemizde yerel seçimler beş senede bir gerçekleştirilmektedir. Ülkemiz en son 2014 yılında yerel seçime gitmiştir. Yani bir dahaki muhtar, belediye başkanı gibi yöneticilerin seçimleri 2019 yılında gerçekleştirilecektir. Bu seçimde de yine değerlerinde olduğu gibi okullara sandıklar kurulacak, oy kullanma hakkına sahip olan her birey için bir oy pusulası ve zarf hazırlanacaktır. Bireyler kendileri için hazırlanmış olan kabinlere girerek yeni yöneticilerini seçeceklerdir. Hatta şimdiden çok sayıda siyasi parti ve kişi 2019 yılında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için çalışmalarına başlamıştır.

Yerel Seçimde kimleri seçeriz?

Yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları ile il genel meclisi ve belediye meclisi için üyeler seçilmektedir. Bu yazımızda yerel seçim hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 

Yorumlar