Kılıçdaroğlu ve Akşener Denizli'de ortak miting yaptı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener Denizli'de ortak miting düzenledi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener Denizli'de ortak miting yaptı
Son Güncelleme: 6 Mart 2019 Çarşamba 18:50
6 Mart 2019 Çarşamba 18:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifak kurulan illerden olan Denizli'de ortak miting düzenledi.

Ortak mitingde ilk olarak Kılıçdaroğlu halka hitap etti.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Bize destek verin, yetki, güç verin Türkiye’nin sorunlarını çözelim. Sorunları çözmek için, huzura, mutluluğa, üretime, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Bunu sağlamaya söz veriyoruz size!

"Nasıl oldu da 17 yılın sonunda bu vatandaşlar soğan kuyruğuna girdi?"

- Mazota, gübreye, ilaca, suya zam yaptılar. Çiftçi ürünlerini eski fiyattan nasıl satacak? Çiftçiye “sen zam yapmayacaksın” diyor. Peki, çiftçi nasıl geçinecek? Hal esnafını terörist ilan ettiler, manavı, vatandaşı terörist ilan ettiler. EYT’lere “türedi” dediler. Kendi vatandaşına “türedi” diyen bir cumhurbaşkanı örnek gösterin bana.

- 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Bu süre zarfında istediklerini yaptılar. Her şey ellerindeydi. Peki nasıl oldu da 17 yılın sonunda bu vatandaşlar soğan kuyruğuna girdi? 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde bunu düşünün ve ona göre oyunuzu kullanın.

- Sandığa giderken eski alışkanlıklarımıza değil vicdanımıza soracağız ve ona göre oy vereceğiz.

- Bizim İYİ Parti ile işbirliğimiz ülke çıkarları içindir. Bizim mücadelemiz; bayrak, gelecek ve Mustafa Kemal’in çağdaş Türkiye’si içindir.

Ortak mitingde Kılıçdaroğlu'nun ardından sahneye Akşener çıkarak halka hitap etti.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

- Bu ülkenin Cumhurbaşkanı çıktı 11 milyon seçmeni olan 5 milyon İYİ Partiliye ve 1 milyon seçmeni olan Demokrat Parti ve Saadet Partililere seçmenine ‘terörist’ dedi. 18 milyona yakın seçmene terörist dediler.

- 17 yıldır insanları birbirine düşman ederek sürdürüyor ancak bu kez farklı. Ben buradan AKP ve MHP seçmenlerine de sesleniyorum. Siz bizim kardeşlerimizsiniz. Sakın olan Erdoğan’ın sözlerine kanmayın. Seçimlerin ardından yine unutmayın ki yine yüz yüze bakacaksınız.

"Damat bakan 2 milyon istihdam sözü verdi"

- Bu bir yerel seçim, ne Sayın Kılıçdaroğlu ne Erdoğan ne Akşener seçilecek. Siz muhtar, belediye başkanı seçeceksiniz. Ya Allah bismillah ile savaşa götürür gibi seçime götürüyor. Sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor. Hangi arabaya bindiği belli olmasan diye aynı arabadan 20 arabası var.

- Damat bakan 2 milyon istihdam sözü verdi. Fabrika açılmıyorsa nasıl istihdam yaratılacak. Türkiye'nin değerlerini tekrar yerine koymaya çalışsanız 250-300 milyar dolara yerine koyamazsanız. Ben buradan Erdoğan’a bir teklifte bulunuyorum. O tank-palet fabrikasını geri almak için 500 milyon dolarlık o uçağını satsın. O para fabrikaya girsin biz de elimizden geleni yapacağız ve ben de 3 aylık maaşımı bağışlayacağım söz veriyorum. Hani beka meselesi var ya, beka meselesi için o fabrikayı yine ülkemize kazandırsın. Biz de elimizden geleni yapalım.

"Eğer ülkede beka meselesi varsa..."

- Beka meselesine gelince; bu bekayı önce ben koltuk bekası sanıyordum. Zamanında bu arkadaşlar bir birine söylemedik söz bırakmadılar. Seçmen bu riyakarlığı kabul etmedi, bunun yerine beka meselesini ortaya atıp ‘onun için bir araya geldik’ dediler.

- Beka için milli savunma sanayinin bel kemiği olan Tank Palet Fabrikası beka, koltukların bekası, eğer ülkede beka meselesi varsa 17 yıldır ülkeyi yönetiyorsun bekanın sebebi sensin. Bunları niye yapıyorlar ekonomiyi konuşmayalım diye. Bütün bu dilin, parmak sallamanın ortadan kalkması için bu kulağı çekin. Bu dediklerimi gerçekleştirirseniz, işsiz işe kavuşur, yandaş kayırma, atama skandalları biter.

Yorumlar