KPSS sınav ücreti hangi bankaya yatırılır? 2018 KPSS sınav ücretinin yatırılacağı bankalar

2018 KPSS sınav başvuru ücreti ve başvuru ücretinin hangi bankaya yatırılacağı merak ediliyor. Detaylar haberimizde..

KPSS sınav ücreti hangi bankaya yatırılır? 2018 KPSS sınav ücretinin yatırılacağı bankalar
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:52
12 Mayıs 2018 Cumartesi 10:04

KPSS sınavına girmek isteyen adayları başvuru telaşı sardı. ÖSYM tarafından düzenlenen 2018 KPSS ücreti açıklandı. KPSS sınavına girerek memur olmak isteyen adaylar başvuru tarihleri, sınav ücreti ve sınav ücretinin hangi bankaya yatırılacağı konularını mercek altına aldı. Sınava girecek adayların aldıkları puan iki yıl geçerli sayılacak. Ancak öğretmen olmak isteyen KPSS adaylarının puanları ise bir yıl geçerli. Bu süreler için yeni yılda sınav gerçekleşmemesi durumunda sınav sonucu bir sonraki sınava kadar geçerli sayılır. Adayların KPSS sınavına girebilmeleri için öncelikle sınava başvuru yapmaları ardından da sınav ücretlerini belirtilen bankaya yatırmaları gerekiyor.

Yani sınava başvuru yapmadan ücret ödenemiyor. Sınav ücretinin hangi bankaya yatırılacağı bilgisi ise kurum tarafından belirtiliyor. Aday başvuru işlemini gerçekleştirmek için sınav merkezine bizzat kendisinin gitmesi gerekiyor. Adayın başvurusu başvuru merkezlerinde resmi iş gününde resmi iş saatlerinde alınır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. KPSS sınavına girecek olan adaylar sınav ücretlerini yatırırken banka görevlisine T.C kimlik numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına göre ne kadar ücret ödeyeceğini belirtmesi gerekiyor. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

2018 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar?

Genel Yetenek-Genel Kültür başvuru ücreti 60 TL, Eğitim Bilimleri 60 TL, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 40 TL olarak belirlendi.

2018 KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Bu sınavlar için başvurular 10 ve 21 Mayıs 2018 tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

2018 KPSS Sınav Tarihleri Ne Zaman?

Genel Yetenek-Genel Kültür: 22 Temmuz 2018, Saat: 10.15, 130 dakika, 60,00 TL

Eğitim Bilimleri: 22 Temmuz 2018, Saat: 14.45, 100 dakika, 60,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) : 28 Temmuz 2018, Saat: 10.15 40,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum Cumartesi Öğleden Sonra (Hukuk, İktisat, Maliye) : 28 Temmuz 2018, Saat: 14.45 40,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum Pazar Sabah (İşletme, Muhasebe, İstatistik) : 29 Temmuz 2018, Saat: 10.15 40,00 TL

KPSS Sınav Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır?

2018 sınav başvuru ücreti

-Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

-Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

-Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

-Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

-Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

-ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

-Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

-Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.

*Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

 

 

Yorumlar