Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler?

Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler? Soruları araştırıleyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılacak olan Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler? Sizin için araştırdık…

Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler?
Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020 Cuma 14:21
29 Mayıs 2020 Cuma 14:17

Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe Pandemi Hastanesinin açılışını bugün yapacak. Sadece 45 günde tamamlanan ve depreme dayanaklı olarak inşa edilen Prof.Dr. Feriha Öz acil durum hastanesi, koronavirüs salgını sürecinde yaşanması muhtemel yoğunluğa karşı inşa edilmişti. Peki, Sancaktepe pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler?

Sancaktepe pandemi hastanesi nerede?

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Sancaktepe'de inşa edildi.

Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler?

Depreme dayanıklı olarak sadece 45 günde inşa edilen Feriha Öz hastanesinin özellikleri son teknoloji ile donatılmış durumda.

Yapımı için yaklaşık 4 bin personelin 3 vardiya şeklinde çalıştığı sağlık tesisi, ameliyathaneleri, MR, triyaj odaları, laboratuvarları, anjiyo ile ekoları ve ultrasonlarıyla tam teşekküllü bir hastane altyapısına sahip olarak hizmet verecek.

Hastane, 125 bin metrekare alana kurulurken, 75 bin metrekarelik kapalı alanıyla sağlık hizmeti verecek. 1008 yatak kapasitesi ile sağlık sistemine önemli katkılar sunacak hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma da dönüştürülebilecek.

Sağlık tesisinde 500 araçlık otopark ve 16 ameliyathanenin yanı sıra 36'sı diyaliz ve yoğun bakım altyapısına sahip 576 banyolu hasta yatak odası, 36'sı diyaliz hasta altyapısına sahip 432 yoğun bakım yatağı, 36 acil müşahede yatağı, 8 triyaj, 2 CRP, 4 tomografi, 4 MR, 2 X-ray odası bulunuyor.

Yorumlar