Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? | Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle

Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle . Şampiyonlar liginde birbirinden iddialı takımlar karşı karşıya geliyor. Peki Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? | Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle

Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? | Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 18:52
11 Şubat 2019 Pazartesi 18:52

Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle . Şampiyonlar liginde birbirinden iddialı takımlar karşı karşıya geliyor. Peki Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? | Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle sorularının yanıtları ve maç linkleri haberimizde.

Şampiyonlar liginde yine nefesleri kesecekler maçlar oynanacak. Futbolseverlerin merakla beklediği maçların takvimi saati ve yayınlanacağı kanallar şimdiden araştırılmaya başlandı. Peki Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda yayınlanacak? Şampiyonlar Ligi maçı şifresiz canlı izlenebilecek mi? sorularını sizler için araştırdık.

Şampiyonlar Ligi maçları şifresiz canlı izle

12 Şubat: Roma – Porto (beIN SPORTS 1)

Manchester United – Paris Saint-Germain (beIN SPORTS 2)

13 Şubat: Tottenham – Borussia Dortmund (beIN SPORTS 2)

Ajax – Real Madrid (beIN SPORTS 1)

19 Şubat: Olympique Lyon – Barcelona / Liverpool – Bayern Münih

20 Şubat: Atletico Madrid – Juventus / Schalke 04 – Manchester City

Şampiyonlar Ligi tarihi

UEFA Şampiyonlar Ligi (İngilizce: UEFA Champions League) veya kısa kullanımıyla Şampiyonlar Ligi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından her yıl düzenlenen ve UEFA'ya bağlı birinci liglerdeki takımların mücadele ettiği uluslararası futbol turnuvası. UEFA üyesi her ülke şampiyonunun (bazı ülkelerde ilk birkaç sırada yer alan takımların) katıldığı organizasyon, Avrupa'daki en prestijli turnuva konumundadır.

1955'te Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası adıyla, çift maçlı eliminasyon sistemiyle düzenlenmeye başladı. Bu dönemde şampiyonaya yalnızca, önceki sezonda ülkesinin en üst seviye ligini şampiyon olarak tamamlamış takımlar katılabilmekteydi. 1991-92 sezonuyla birlikte format değişikliğine gidilerek lig usulüyle düzenlenen grup aşaması da turnuvaya eklendi. 1992-93 sezonuyla birlikte organizasyonun adı günümüzdeki şekliyle değiştirildi. 1996-97 sezonuyla birlikte ülke şampiyonlarının yanı sıra, ülkelerin UEFA sırasına göre liglerini şampiyonun ardında tamamlayan bazı takımlar da turnuvaya katılmaya başladı. Günümüzde, bir sezonda aynı ülkeden en fazla beş takım mücadele edebilmektedir. Ligdeki pozisyonu gereğince Şampiyonlar Ligi'ne katılan takımların ardındaki takımlar ise, Şampiyonlar Ligi'nin bir alt seviyesi olan UEFA Avrupa Ligi'ne katılabilmektedir.

Günümüzdeki formata göre turnuvanın bir sezonu temmuz ortalarında başlar. Çift maçlı eliminasyon sistemiyle gerçekleştirilen üç ön eleme turu ve bir play off turu sonrasında, lig usulüyle oynanan grup aşamasına geçilir. 22 takım direkt olarak grup aşamasında turnuvaya dahil olurken, önceki turlardan gelen 10 takımın eklenmesiyle toplamda 32 takım bu aşamada yer alır. 4'er takımdan oluşan 8 grupta oynanan maçlar sonucunda, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura yükselir, üçüncü sıradaki takımlar ise UEFA Avrupa Ligi'ne gider. Çift maçlı eliminasyon sistemiyle oynanan eleme aşamasındaki maçlar sonunda, mayıs ayında oynanan tek ayaklı final maçıyla birlikte sezon tamamlanır. Şampiyon olan takım, UEFA Süper Kupası ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda mücadele etmeye hak kazanır.

Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar 10 farklı ülkeden 22 farklı takım şampiyon oldu, 12 takım ise birden fazla şampiyonluk yaşadı. Kazandığı 13 şampiyonlukla en çok şampiyon olan takım Real Madrid iken, İspanyatakımları toplamda kazandığı 18 şampiyonlukla turnuva tarihinin en başarılı ülkesidir. Real Madrid, kupanın ilk beş sezonunda üst üste şampiyon olarak en uzun şampiyonluk serisini elde etmiştir. Organizasyonun tamamlanan son sezonu olan 2017-18 sezonunda ise şampiyonluğa Real Madrid ulaşmıştır.

Yorumlar