Hippy Crack (Kahkaha gazı) adlı nitrojen oksidi nedir, zararları, nasıl içilir?

Mesut Özil'in uyuşturucu partisindeki görüntüleri medya dünyasında en çok konulardan biri oldu. Peki ama Mesut Özil ne içti, hangi uyuşturucu içti? Mesut Özil'in içtiği Hippy Crack adlı nitrojen oksidi nedir, zararları, nasıl içilir? soruları gündeme geldi. İşte Mesut Özil'in içtiği uyuşturucu madde

Hippy Crack (Kahkaha gazı) adlı nitrojen oksidi nedir, zararları, nasıl içilir?
Son Güncelleme: 7 Aralık 2018 Cuma 12:28
7 Aralık 2018 Cuma 11:37

Hippy Crack adlı nitrojen oksidi nedir, zararları, nasıl içilir? soruları Mesut Özil'in uyuşturucu partisindeki görüntüleriyle gündeme geldi. Haberimizde Mesut Özil'in içtiği uyuşturucu madde hangisi, zararları ne? gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. İşte Hippy Crack adlı nitrojen oksidi nedir, zararları, nasıl içilir? sorularının yanıtları...

Mesut Özil'in balonla içtiği uyuşturucu maddenin adı ne?

Mesut Özil'in gündeme bomba gibi düşen görüntülerinin ardından içtiği uyuşturucu madde merak konusu oldu. Mesut Özil'in balonla içtiği uyuşturucu maddenin adı Hippy Crack. Hippy Crack'ın Türkçe'si ise 'Kahkaha gazı'. 

Hippy Crack adlı nitrojen oksidi nedir?

Arsenal'in yıldız futbolcularının adı büyük bir skandala karıştı. Aralarında Mesut Özil, Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette, Matteo Guendouzi ve Henrikh Mkhitaryan'ın bulunduğu futbolcular, bir partide 'Hippy Crack' adlı maddeyi kullanırken görüntülendi. Yayınlanan görüntülerde Mesut Özil'in uyuşturucunun etkisi altında olduğu görülüyor.  Hippy Crack adlı nitrojen oksidi nedir? Azot protoksit içeren ve Hollanda’da satılan 'gülme gazı'nın satışları son iki yılda yüzde 400 arttı. Gıda endüstrisinde krema pompalamak, lastik şişirmek, doğum yapan kadınların sancılarını azaltmak için kullanılan gülme gazını dişçiler de anestetik olarak bulunduruyor. BBC’de yer alan habere göre Hollanda’da tehlikeli bir bağımlılık haline gelen azot protoksit gazı son dönemde ülkede yaygınlaştı. Ülkede pek çok yerde bulunan gülme gazı Hollanda’nın en büyük yapı marketinde 10 kartuştan oluşan paketler halinde satılıyor.

Hippy Crack (Gülme gazının) zararlı etkileri nelerdir? 

Gülme gazının vücutta yarattığı etkiler şöyle sayılabilir:
Sakinlik
Coşku
Baş dönmesi ve bazı kişilerde baş ağrısı
Rahatlama
Halüsinasyon

Hippy Crack (Kahkaha Gazı) adlı nitrojen oksidin zararları nelerdir?

Baş ağrısı ve baş dönmesine neden olabilen gülme gazı, diğer uyuşturucu maddeler ile kullanılırsa panik atağa sebep olabiliyor. Nezleyken kullanılması durumunda ise kulak zarına zarar verip sağırlığa yol açabiliyor. Gülme gazı ayrıca sürekli kullanılırsa B12 vitamini eksikliği nedeniyle beyne zarar verebiliyor.

Hippy Crack içmek öldürür mü?

Hippy Crack içerek hayatınıza çok büyük zarar verebilirsiniz. 

Azot Monoksit (Nitrojen Oksidi) zararları nelerdir?

İşte yurt dışında bile satışı yasaklanan o çok zararlı uyuşturucu madde hakkında bilgiler... Şahap Aşıkoğlu, “kahkaha gazı” isminin bu uyuşturucu maddeyi üretenlerin söz konusu ürünü masumlaştırmak için yaptıkları bir oyun olduğunu belirtti. Ülkemizde kahkaha gazı olarak lanse edilen söz konusu ürünün orijinal adının “hippy crack” olduğunu söyleyen Şahap Aşıkoğlu, söz konusu olaya yasaldır ya da yasal değildir açısından bakmanın doğru olmadığını, uyuşturucu olup olmadığı açısından bakılması gerektiğini belirtti. İngiliz Parlamentosu tarafından hazırlanan raporlarla kahkaha gazının uyuşturucu madde olarak belirlendiğini söyleyen Şahap Aşıkoğlu, “internette “hippy crack” ile ilgili araştırma yapıldığı zaman ne kadar zararlı bir ürün olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu ürünün yasalarımızda uyuşturucu olarak geçmemesi uyuşturucu madde olduğu gerçeğini değiştirmez” dedi. Hippy Crack (Kahkaha Gazı) adlı azot oksit nerede satılıyor?

İşte Mesut Özil'in de İngiltere'de içtiği iddia edilen Hippy Crack adlı kahkaha gazı diye masum gösterilen ama çok zararlı olan o uyuşturucu madde ile ilgili yorumlar...Hippy Crack adlı Gülme Gazı insana nasıl bir etki yapıyor?
Yorumlar