Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne?

Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne? soruları genç bir kadının evinin önünde öldürülmesi sonrası bir çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne? Detaylar haberimizde…

Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne?
Son Güncelleme: 22 Ocak 2020 Çarşamba 08:01
4 Aralık 2019 Çarşamba 09:40

Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne? soruları birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Genç bir kadın evinin önünde öldürüldü. Bu haberle kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Peki Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne? sorularının yanıtı haberimizde…

Ceren Özdemir kimdir, nasıl öldürüldü, nereli, yaşı kaç Instagramı ne?

Olay Ordu’ya bağlı Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi Ceren Özdemir hayatının baharında öldürüldü. Daha 20 yaşında olan Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önündeÖzgür Arduç isimli katilin bıçaklı saldırısına uğradı. Vücuduna aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan genç kız, kanlar içerisinde yığıldı. Saldırgan kaçarken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Özdemir, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özdemir, hastanede hayatını kaybetti.

Ceren Özdemir, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi.

Ceren Özdemir’in Instagram sayfasına @balerineee ardesinden ulaşabilirsiniz

Abla, kardeşinin katilini görmüş

Cinayetin ardından polisin bilgisine başvurduğu abla Gizem Özdemir'in kardeşinin katilini gördüğü ortaya çıktı. Abla Özdemir, polise, "Kardeşim beni telefonla arayarak, bina giriş kapısının anahtarını istedi. Anahtarı atmak için pencereye çıktığımda binanın önünde 40 yaşlarında siyah giyimli bir şahsın olduğunu gördüm. Ceren gelince anahtarı attım. İçeri girene kadar pencerede bekledim. Sonra içeri girdim. Akabinde çığlıklar duydum, aşağı indiğimde, binanın giriş katında kardeşimi kanlar içinde buldum" dedi.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, saat 19:50 sıralarında Ceren Özdemir'in yaralı olarak hastanelerine geldiğini belirterek "Göğsünde ve karnında kesici ve delici alet yaralanması vardı. Acil serviste gerekli müdahaleyi yaptık. Ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz" dedi.

Rektörden açıklama

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Rektör Akdoğan, akşam saatlerinde Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'ndeki evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi (ODÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in (20), ailesine başsağlığı diledi.

Hastane yetkililerinden bilgi alan Akdoğan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı öğrenince Tıp Fakültesi dekan yardımcısını arayarak gerekli müdahalelerin acil yapılması yönünde talimat verdiğini ve zaten tüm doktorların anında intikal ettiğini söyledi.

Akdoğan, şunları kaydetti:

"Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuz göğsünden ön taraftan, kalbin sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralanmış. Çünkü doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş. Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Burada tıbbi anlamda sağ olsun doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen evladımızı ne yazık ki kaybettik.”

“Devletimiz, yetkililerimiz bu katili, haini, caniyi inşallah en kısa sürede bulacaklar ve Türk adaletinin, Türk hukukunun önüne inşallah çıkaracaklar. Bundan hiç şüphem yok. Türk adaleti inşallah ona hak ettiği gerekli işlemi yapacaktır." diyen Akdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim bir evladımız, kardeşimiz, bir çocuğumuz, üniversitemizin bir öğrencisi evladımızı ne yazık ki kaybettik. Başımız sağ olsun. Allah bizleri böyle olaylarla karşılaştırmasın. Üniversitemiz öğrencilerinin her türlü can güvenliği, mal güvenliği, emniyetlerine, her konuda böyle inanın kendi çocuklarım gibi hassas davranıyorum ama ne yazık ki işte böyle Ordu gibi iyi insanların yaşadığı bir ilde böyle cani, bir tane hain, katil, vatan haini, insan haini, ne diyelim ki buna cani. Ne yazık ki evladımızın canına kıydı. Başımız sağ olsun, Ordumuzun üniversitemizin, ailenin başı sağolsun."

 Türkiye’yi sarsan olayda Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç Van'a yönlendirildi.

Ceren Özdemir'i (20) bıçaklayarak, öldüren Özgür Arduç (35), Van'da tutuklu bulunduğu yüksek güvenlikli cezaevinde bileklerini kesip, intihar girişiminde bulundu.

Arduç’un lavabodaki fayansları kırarak, parçalarıyla bileklerini kestiği iddia edildi

İstenen ceza belli oldu

Ordu'da, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i evinin önünde öldüren Özgür Arduç hakkında bir kez ağırlaştırılmış iki kez de müebbet hapis istendi.

Ceren davasında karar

Ceren Özdemir davasında sanık Özgür Arduç'a ağırlaştırılmış müebbed hapis cezası verildi.

 

 

 

 

Yorumlar

ceren özdemir hayranı En beğenilen yorum
seni çokk seviyorum abla iyi ki seni tanımışım sen şimdi melek oldun allah rahmet eylesin allah mekanını cennet eylesinnn ablammm canım ablammm seni çokkkk seviyorummmmmm