Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında?

Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında? sorusu Ordu'da bir katil tarafından öldürülen Ceren Özdemir’e benzerliğiyle gündeme geldi. Eskişehirli Ceren Özdemir, ölen Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında? haberimizde.

Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında?
Son Güncelleme: 13 Aralık 2019 Cuma 14:40
7 Aralık 2019 Cumartesi 14:50

Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında? Ordu’da cani bir katil tarafından kalbine aldığı bıçak darbeleri ile hayata gözlerini yuman 22 yaşındaki Ceren Özdemir’e benzeyen, adı soyadı aynı olan Eskişehirli Ceren Özdemir haberlere konu olması ele gündem oldu. Ceren Özdemir’e benzeyen Eskişehirli Ceren Özdemir araştırılmaya başlandı. Peki, Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında? sorularının yanıtı haberimizde…

6 Aralık’ta doğum günü olan ve kutlayamadan birkaç gün önce Özgür Arduç isimli katil tarafından 20 yaşında öldürülen Ceren Özdemir, Türkiye’yi yasa boğmuştu. Güzel ülkemizin kanayan yarası olan kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklenmişti. Olay Ordu’nun Altınordu ilçesinde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi Ceren Özdemir antrenman sonrası geldiği evinin önünde Özgür Arduç tarafından bıçakla öldürüldü.

Özgür Arduç 2005’ten beri cinayet suçundan cezaevindeydi. İnfaz Yasası’na göre geçtiğimiz yıl Rize’deki açık cezaevine alındı ancak firar etti. Yakalanınca Ordu Kapalı Cezaevi’ne konuldu. İyi halli görülerek 28 Ekim’de yine açık cezaevine alındı ancak 1 Aralık’ta ikinci kez firar etti. Hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bu süre zarfında da balerin olmak isteyen Ceren Özdemir’i kalbinden bıçakladı.

Katil zanlısı ifadesinde, “Benim takip ettiğim bayan ise binanın dış kapısından içeri giriyordu. Tam kapıyı kapatacağı esnada bayana hitaben ‘Bakar mısınız, burada Metin’ dediğim anda bayanla birlikte apartmanın içerisine girdim. Bıçağı çıkarıp bayanın vücudunun ön tarafına rastgele iki defa soktum. Bayan bağırarak yere düştü. Ben bıçağı vücuduna soktuğum esnada baktığımda kesici kısmın tamamının vücuduna girdiğini gördüm. Bıçağı çıkardıktan sonra amacım bıçaklamaya devam etmekti. Ancak pencereden bayanın beni görmesinden dolayı acele davranarak, bayanın çantasını almadan, olay yerinden elimdeki bıçakla koşarak uzaklaştım” sözlerini kullandı.

Türkiye’yi sarsan olayda Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç Van'a yönlendirildi.

Ceren Özdemir'i (20) bıçaklayarak, öldüren Özgür Arduç (35), Van'da tutuklu bulunduğu yüksek güvenlikli cezaevinde bileklerini kesip, intihar girişiminde bulundu.

Arduç’un lavabodaki fayansları kırarak, parçalarıyla bileklerini kestiği iddia edildi

İstenen ceza belli oldu

Ordu'da, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i evinin önünde öldüren Özgür Arduç hakkında bir kez ağırlaştırılmış iki kez de müebbet hapis istendi.

Eskişehirli Ceren Özdemir, Ordulu Ceren Özdemir ile akraba mı, Instagramı, kaç yaşında?

Vicdanları kanatan olayda Ordu’da ölen Ceren Özdemir’e Eskişehir’de oturan Ceren Özdemir’in hem sima olarak hem de isim olarak benzemesi haberlere konu oldu.

Eskişehir’de oturan ve aynı ismi taşıyan sosyal medya fenomeni Ceren Özdemir’in sosyal medya hesaplarına da başsağlığı mesajları yağdı. Sosyal medyada fotoğrafları paylaşılan Eskişehirli Ceren Özdemir'in videolarına da "Çok gençmiş Allah rahmet eylesin, Allah ailesine sabır, katiline bol cehennem ateşi nasip etsin. Rabbim mekanını cennet etsin nurlar içinde uyusun" yorumları yapıldı.

İsim ve yüz benzerliği nedeniyle, Ordulu Ceren ile karıştırılan Eskişehirli Ceren Özdemir, sosyal medyadan, "Huzurla uyu, çok üzgünüm. Telefonlara ve mesajlara hayattım demekten çok şükür yanıtları almaktan utandım bugün" diyerek, şunları yazdı: 

“Videolarıma gelen bir sürü benzer yorumlu uyandım. Şimdi diyorum ki hayattayım, üretiyorum ve hala yapabilecek çok şeyim var. Sizin için, tüm kadınlar ve insanlar için. Bugün birçok telefon ve mesaj aldım, isim benzerliğinden kaynaklı. Her biri için içimden bir şeyler koptu. Ama seninle sadece aynı ismi paylaşmıyoruz, ruhun ve mücadeleni o kadar iyi hissediyorum ki. Huzurla uyu, çok üzgünüm. Telefonlara ve mesajlara hayattayım demekten çok şükür yanıtları almaktan utandım bugün.” 

Ceren Özdemir’in ölümünü çok içselleştirdim”

Türkiye’de işlenen kadın cinayetlerine çok üzüldüğünü ve kadınlar için bir şeyler yapmak istediğini ifade eden Ceren Özdemir, şunları söyledi:

“Ceren öldüğünde ilk kez, isim benzerliğinden sanırım ölebilirmişim gibi hissettim. Haberleri okumayan sosyal medyadan bildirimler almaya başladım. Sürekli fotoğraf ve videolarıma, ‘mekanın cennet olsun, Allah rahmet eylesin’ gibi bildirimler geliyordu. Hesaplarımı kapatmayı düşündüm, bir sürü telefon alıyorum. Annemler, yakınlarım, öğretmenlerim, öğrencilerim, arkadaşlarım bana bir şey olduğunu düşündü, haberin detayını okumadan. Öyle olunca da açıklama yapmam gerekiyor. Sosyal medya hesaplarımı o nedenle kapatmadım. Çok garip hissettim. İnsanların, hayattasın çok şükür demelerinden utandım. Çünkü sevindiğim, arayanların da sevindiği bir şey olmadı. Çok üzgünüm, derin bir yas duyuyorum. Ceren Özdemir’in ölümünü çok içselleştirdim.”

“Yaşıyorum demeye utandım”

Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ceren’in sanatçı olması, sürekli etrafını aydınlatan birisi olması, hepimizin başına gelebilecek duygusu hissettirdi. Haberlerin detaylarını okudukça, kanım dondu. Kaygılanmaya başladım, bütün kadınlar, kız çocuklar adına. Bununla ilgili mücadele vermek istiyorum. O gün insanlar beni çok aradı. Yaşıyorum demeye utandım. Onların ‘yaşıyorsun’ demelerine üzüldüm. Çok garip bir durum oluştu. Ölmedim diye açıklama yapmaya da çekindim. Yastayım, bu bana belki de mesaj gibiydi. Hep çevredeki kadınların ölebileceğini, onlar için mücadele etmem gerektiğini düşünüyordum. Kendim için  herkes için neler yapabilirim diye düşünmeye başladım.”

Ordu’da ölen Ceren Özdemir’e benzeyen ve aynı ad ve soyadı taşıyan Eskişehirli Ceren Özdemir akraba değil. 26 yaşında olan Eskişehirli Ceren Özdemir’in Instagram hesabına cerenozdemirori adıyla, Twitter hesabına @_ozguRuh_ adıyla ulaşabilirken Youtube adresine ise tıklayarak ulaşabilirsiniz

 

 

 

 

Yorumlar