Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir - Mehmet Mutlu kimin akrabası- nereli

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası Büyükçekmece kritik ilçe olarak adlandırıldı. Peki ama Büyükçekmece nüfus müdürü Mehmet Mutlu kimdir? Mehmet Mutlu kimin akrabasıdır AK Parti'li midir ve nerelidir? İşte Azonceoldu ekibi olarak derlediğimiz Mehmet Mutlu ile ilgili bilgiler.

Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir - Mehmet Mutlu kimin akrabası- nereli
Son Güncelleme: 13 Nisan 2019 Cumartesi 16:32
13 Nisan 2019 Cumartesi 16:22

Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir - Mehmet Mutlu kimin akrabası- nereli soruları Büyükçekmece'deki seçmen usülsüzlüğü ile gündeme geldi.  Bazı insanların Büyükçekmece’deki oy hırsızlığı adıyla sosyal medyada paylaşım yapması gündem olmuştu. Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir - Mehmet Mutlu kimin akrabası- nereli? soruları da sıklıkla araştırılmaktadır. Büyükçekmece'de boş arazide, inşaatlarda ve metruk binalarında seçmen kayıtlarının olduğu iddia edilenler arasında. Peki ama Büyükçekmece Nüfüs Müdürü Mehmet Mutlu kimdir? 

Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir?

Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu Rizeli olduğu Fındıklı İlçe Nüfus müdürlüğünde görev yaptığı öğrenildi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde konut olmayan yerlerin adres olarak gösterildiğini iddia eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız. Şimdi soruyorum. Bir kişinin başkalarından yardım almadan bütün bunları yapması mümkün mü? Bu işte bir şey demeyelim de ne diyelim, bu işin peşine düşmeyelim de ne yapalım, biz bunları ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışmayalım da ne yapalım?" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li Yarkadaş ise "Yandaş medya günlerdir Büyükçekmece Nüfus Müdürlüğü üzerinden anlamsız bir fırtına koparıyor. İşte B. Çekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu... Rize Fındıklı'dan İstanbul'a tayin edilen Mutlu, 24 Mart'ta AKP ve MHP'nin Yenikapı mitinginde poz veriyor ve Facebook'ta yayımlıyor" paylaşımlarını yapmıştır. Yarkadaş, Büyükçekmece'deki nüfus hareketliliğinin de AK Parti lehine olduğunu ortaya çıktığını belirtti.

"Büyükçekmece Nüfus İl Müdürü Mehmet Mutlu'nun paylaştığı diğer fotoğraflar, CHP'ye yöneltilen tüm suçlamaları çürütmüyor mu? Aşağıda fotoğraflarının devamını gördüğünüz beyefendi mi 'soyadlarına bakarak' AKP'lileri sildi?" diyen Yarkadaş, Mutlu'nun sosyal medya hesabından "Sen nereye biz oraya" yazılı Erdoğan fotoğrafını paylaştığı mesajına yer verdi.

Yarkadaş bir diğer paylaşımında ise Mevlüt Uysal'ın Büyükçekmece'de olağan dışı bir nüfus hareketliliği olduğu iddiasını çürüten bir tabloya yer verdi. Yarkadaş bu tabloya göre Uysal'ın eski ilçesi Başakşehir'in Büyükçekmece'den daha hareketli bir nüfus değişiminde olduğunu belirtti.
Büyükçekmece nüfus müdürü kimdir - Mehmet Mutlu kimin akrabası- nereli

Mehmet Mutlu kimin akrabası?

Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu'nun AK Parti mitinglerinde ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte çekilmiş fotoğraflarını yayımladı. Rizeli olan Mutlu'nun Erdoğan'ın anne tarafından akrabası olduğu iddiası da daha önce gündeme gelmişti. 

Yorumlar