Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri?

Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri? Soruları araştırılmaya başlandı. Peki, Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri? İşte detaylar…

Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri?
Son Güncelleme: 4 Eylül 2020 Cuma 12:23
4 Eylül 2020 Cuma 12:20

Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri? Soruları araştırılmaya başlandı. Usta oyuncu Birol Ünel’in ölmesi haberleri sonrasında biyografisi merak edilmeye başlandı. Duvara Karşı filmi ile akıllara kazınan ve birçok dizi ve filmde rol alan Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri? Sorusunun yanıtı haberimizde…

Birol Ünel kimdir, kaç yaşında. nereli, hastalığı ne, film ve dizileri?

1961 Mersin doğumlu olan Birol Ünel 1968 yılında Almanya'ya göç eden bir ailenin çocuğudur. Almanya'nın Bremen kentinde büyüyen Birol Ünel temel eğitiminden sonra parke döşemecisi olarak çıraklık eğitimi aldı.

Daha sonra Hannover'e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu'na yazıldı. 1987 yılında Yolcu "Der Passagier" filmiyle sinemaya adım ve 1992 yılında Berlin Tiyatrosunda "Caligula" oyununda yer aldı.

Birol Ünel 1994 yılında Berlin Rosa Luxemburg Platz'da tekrar "Die Nibelungen – Born Bad" oyununda sahneye çıktı. 2000 yılında Fatih Akın'ın yönettiği "Im Juli" filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı ve özellikle Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmindeki rolü ile büyük beğeni topladı.

Birol Ünel son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Teoman karakterine hayat vermişti.

Yorumlar