Göksel Gümüşdağ'dan G.Saray için çok sert sözler

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak hakkında, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Göksel Gümüşdağ'dan G.Saray için çok sert sözler
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba 17:41
17 Nisan 2019 Çarşamba 17:23

Olaylı derbi sonrası açıklamalarda bulunan Galatasaray yönetici Abdurrahim Albayrak hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.  MHK Başkanı Sabri Çelik ile görüşen Gümüşdağ, sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Göksel Gümüşdağ’ın açıklamaları:

“Geçen hafta 2 derbi oynandı. Bu 2 derbiden sonra şu andaki fikstürde bir değişiklik oldu. Beşiktaş da Şampiyonlar Ligi iddiasını yakalamış oldu. Artık bir rakip değil, 2 rakiple yarışa devam ediyoruz. Baktığımızda Başakşehir 5 puan önde.”

Suç duyurusunda bulunduk

“Cumhuriyet Başsavcılığına Galatasaraylı yönetici için suç duyurusunda bulunduk ve TFF’ye bir başvuru yaptık. Bir yöneticinin kameralar karşısında, yüz binlerin karşısında açık beyanı var. Görüntüler, belgeler elimizde, şampiyon belli ifadeleri var.”

Şiddet, tehdit, ifadelerin içinde her şey var

“Kimsenin ulaşamadığı belgeler ve ses kayıtlarına Galatasaraylı yönetici nasıl ulaşmıştır? Şiddet, tehdit, ifadelerin içinde her şey var. Başakşehir 4 yıldır ilk 4’te, Avrupa’nın en az gol yiyen takımı. Biz bunun altında kalmayız. Başakşehir Futbol Kulübünün emeğini yıpratmak kimsenin haddine değil. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının bu olayı acilen soruşturmasını talep ettik. Hepimizin arzusu adil bir yönetim. Eski sözler belgesiz, bilgisiz olmaz.

Elinde belgeler varsa çık paylaş

“Elinde belgeler varsa çık paylaş, yoksa Başakşehir Futbol Kulübü’nden özür dile. Bizim de bilmediğimiz bir şey varsa açıklansın. 4 yıldır şampiyon belli ise, geçen sezon niye Galatasaray’dı? Biz bunu yapabiliyorsak, 4 yıldır neden yapmadık?”

Hukuk dışı elde ediliyorsa, bunlar nasıl elde etti?

“VAR kayıtları, IFAB’a göre kulüplerle paylaşılamaz. TFF’ye bunu paylaştınız mı diye sorduk, paylaşmadık dediler. Hukuk dışı elde ediliyorsa, bunlar nasıl elde etti? Bu kadar yıldır şampiyonluk yarışı yapıyoruz, hiçbir kulübü böyle itham etmedik. İki derbi oynandı ve fikstür başka noktaya girdi. Beşiktaş da Şampiyonlar Ligi iddiasına yakın. Ben kulübümün haklarını konuşuyorum. Hepimiz Türk futboluna destek, katkı sağlamamız lazım. Ulu orta her kelimeyi ağzımıza alamayız. Hakem hataları bize de yapılıyor. 7,5 dakikalık bir video yapmışlar, normalde 1 dakikayı geçemezler. Biz de video yapsak, 9 dakikayı bulur.”

Yorumlar