Futbol camiasına damga vuran iddia: Katar Dünya Kupası için taraftar 'kiraladı'

Bu yıl Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'na ilişkin dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Buna göre; Katar, organizasyona yeterli ilgi olmadığından tribünlerin dolu görünmesi için taraftar kiraladı.

Futbol camiasına damga vuran iddia: Katar Dünya Kupası için taraftar 'kiraladı'
Son Güncelleme: 15 Kasım 2022 Salı 14:14
15 Kasım 2022 Salı 14:09

Katar'ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası'na sayılı günler kala ortaya atılan bir iddia gündeme damgasını vurdu. Marca gazetesinin haberine göre, ülkedeki taraftarların hepsi sahte. Habere göre ev sahibi Katar, Dünya Kupası'na beklenen ilgi olmadığı için taraftar kiraladı.

YİNE YETMEZSE İŞÇİ GETİRİLECEK

Sosyal medyada yayılan görüntülere göre; her ülke için ayrı ayrı Pakistanlı taraftarlar kiralandı. Katar hükümeti taraftar başına 10 dolar, 3 öğün yemek ve ücretsiz konaklama gibi imkanlar sağladı. Maça birkaç saat kala tribünlerin boş kalması durumunda ise çevredeki inşaatlardan yabancı işçilerin ücretleri ödenerek tribünlere getirilecek.

Tiktok'ta yayılan videolarda Pakistanlı, Alman, İngiliz, Arjantinli ve Portekizli taraftarların toplu şekilde yürüdüğü görülüyor

İNGİLİZ TARAFTARLARA 'OLUMLU YORUM' ÖDEMESİ

Dünya Kupası hakkında atılan bir başka iddia ise, İngiliz taraftarlara ülke hakkında olumlu yorum yapmaları için günlük 105 dolar ödenmesi ve 5 yıldızlı konaklama imkanı sunulması.

Yorumlar