Enerji Bakanı'ndan TürkAkım'ı açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynakalr BakanıFatih Dönmez, TürkAkım projesinin 8 Ocak'ta açılacağını belirterek vazgeçilmez olacaklarını belirtti.

Enerji Bakanı'ndan TürkAkım'ı açıklaması
Son Güncelleme: 28 Aralık 2019 Cumartesi 00:22
28 Aralık 2019 Cumartesi 00:20

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "TürkAkım'ı 8 Ocak'ta açıyoruz. Hem doğudan hem de kuzeyden gelen doğal gaz hatlarıyla uluslararası piyasalarda vazgeçilmez olacağız" açıklamasını yaptı.

İşte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'in açıklamaları:

"Elektrikli araçlar için kollarımızı sıvadık, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu öngörüyle gerçekleştirdiğimiz şebeke yatırımlarımız çerçevesinde piyasaya çıkacak elektrikli araçların şarjı noktasında altyapı sıkıntımız da bulunmuyor."

"İstanbul Boğazı'ndan son 10 yılda 89 bini petrol ve ürünleri gibi tehlikeli madde taşıyan tankerler olmak üzere toplamda 462 bin gemi geçtiğini görüyoruz. Sadece bu yılın ilk 9 ayında ise 30 bin 352 gemi İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı. Bunun 6 bin 713'ü ise yine petrol ve ürünleri başta olmak üzere tehlikeli madde taşıyan tankerler. Bu tankerler doğa ve çevre katliamına sebep olabilecek kimyasal maddeler taşıyor. Boğazda her an Allah muhafaza bir kaza olabilir."

Yorumlar