Serenay Sarıkaya Acıların Kadını Bergen'e hayat verecek

Bennu Gerede'nin ardından Serenay Sarıkaya Acıların Kadını Bergen'e hayat verecek. Bergen'in hayatı ikinci kez beyaz perdeye taşınacak.

Serenay Sarıkaya Acıların Kadını Bergen'e hayat verecek
10 Ocak 2018 Çarşamba 17:53

Medcezir'le adından söz ettiren, Fi'deki cesur sahneleriyle gündem olan oyuncu Serenay Sarıkaya, yeni bir projeyle beyaz perdede boy gösterecek. Sarıkaya, bir dönemin en bilindik şarkıcılarından Bergen'i canlandıracak.

Serenay Sarıkaya, şarkıcı Bergen'in hayatını anlatacak bir projede yer alacak.

30 yaşında yaşamını yitiren 'Acıların Kadını' şarkısıyla çıkış yapan Bergen'in hayatını anlatan ilk film 1997'de çekilmiş, başrollerinde Kadir İnanır ile Bennu Gerede rol almıştı.

Sevgilisi tarafından önce yüzü kezzapla yakılan, ardından vurularak öldürülen şarkıcı Bergen'i şimdi de Serenay Sarıkaya hayat verecek.

BERGEN KİMDİR?

1960 yılında Mersin'de doğan Bergen, Türk arabesk-fantazi dalında üne kavuştu. 1980'lerde Halis Demir'le evlendi. Adana'da yaşayan çift, Demir'in kıskançlığı dolayısıyla ayrılık noktasına geldi. Bergen, İzmir'e yerleşti.

Bir gece şarkı söylediği kulüp çıkışında yüzüne kezzap atıldı. Yüzü tanınmaz hale gelirken, ancak bir gözü kurtarılabildi. Kezzap atan kişiyi Halis Demir'in parayla azmettirdiği ortaya çıktı. İki ay boyunca kaçan Demir, yakalanarak cezaevine gönderildi.

Halis’in cezaevinden çıkmasına aylar kala Bergen barıştıklarını ve sahneyi bıraktığını açıkladı. Birkaç ay sonra serbest bırakılan kocasıyla Mersin’de yaşamaya başladı. Bu huzur da kısa ömürlü oldu, 1989’da boşandılar.

Mersin’e gitmek için annesi ile birlikte yoldayken Halis Demir tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Yorumlar