Oyuncu Cemal Hünal hapis cezasıyla yargılandı

Oyuncu Cemal Hünal'ın, Atlı Okçuluk Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Bal ile kavgasına ilişkin davasında hapis cezası talep edildi.

Oyuncu Cemal Hünal hapis cezasıyla yargılandı
10 Ocak 2018 Çarşamba 10:31

Issız Adam filmiyle tanıdığımız oyuncu Cemal Hünal, İstanbul Atlı Okçuluk Spor Kulübü Derneği üyesiydi. Hünal, dernek başkanı Abdullah Bal ile kavga etmesinin ardından 3 Şubat tarihinde dernek üyeliğinden çıkarıldı. Ardından karşılıklı tehdit ve hakaretler baş gösterdi. Tarafların 2'şer yıl hapsinin istendiği dava, iki tarafın da şikayetini geri çekmesi üzerine düştü.

İddiaya göre oyuncu Hünal, kavga ettiği dernek başkanı Abdullah Bal tarafından 3 Şubat 2017'de yönetim kurulu üyeliğinden çıkartıldı. Bunun üzerine, kulüpteki atlarını ve dernek tarafından kullanılan lüks model cipini geri istedi. Ancak Başkan Bal, ona tehdit ve hakaretler savurdu.

ÇOCUĞUYLA TEHDİT ETTİ

Olayın ardından savcılığa başvuran Cemal Hünal; şikayet dilekçesinde kulüpteki eşyalarına, atlarına ve arabasına derneğin başkanı tarafından el konulduğunu öne sürerek Bal'ın kendisini tehdit ettiğini söyledi. Hünal'ın ifadelerine göre dernek başkanı Bal, "Bak Cemal, senin çoluğun çocuğun var. Senin ve çocuğun için çok kötü olur, sizi çok kötü yaparım" ifadelerini kullandı.

Hünal'ın şikayeti üzerine olaya ilişkin soruşturma açıldı. Dava dosyasında, söz konusu tehdit mesajlarının çıktıları da yer aldı.

"TEHDİT ETTİM AMA TEHDİTLER KARŞILIKLIYDI"

Yürütülen soruşturmada ifadesine başvurulan Abdullah Bal'ın savunmasındaysa şu ifadeler yer aldı:

"Cemal Hünal, kendisini yönetim kurulundan çıkarttığım için bana cephe aldı. Malına ve atlarına el koyduğum yalandır. Ona ait üç at vardı, hepsini kendisine verdim. Arabasını da aldı. Fakat sonra kulübe ait olan iki atı daha istedi. Ben kulübe ait olan atları alamayacağını söyledim. Tehdit ettiğim doğrudur fakat o da beni tehdit etti. Tehditlerimiz karşılıklı."

2'ŞER YIL HAPİS TALEBİ

Yürütülen soruşturma kapsamında savcılık, Cemal Hünal ve Abdullah Bal'ın müşteki-şüpheli olduğu bir iddianame hazırladı. İddianamede, karşılıklı olarak birbirlerini tehdit ettikleri kaydedilen ikilinin ikişer yıla kadar hapsi talep edildi. İkilinin karşılıklı olarak şikayetlerini geri çekmesinin ardından dava düştü.

CEMAL HÜNAL KİMDİR?

2 Ekim 1976 İstnbul doğumlu oyuncu Cemal Hünal, Ortaöğretimini Saint Benoit Fransız Lisesi'nde devam ettirdiği sırada buradaki eğitimini yarıda bıraktı ve lise üçüncü sınıftayken ailesi tarafından İskoçya’da bulunan Gordonstoun International Summer School'a gönderildi.

Yükseköğrenimini de yurt dışında gören Hünal, oyunculuk eğitimini Los Angeles Ucla Extension ve Santa Monica Collage'da ve London Film School gibi farklı okullardan almıştır. Amerika’da bazı kısa filmlerle rol alan Hünal, 2007'de Çağan Irmak’ın yönettiği “Ulak” filmiyle sinemaya adım attı.

Cemal Hünal'ın tanınmasını asıl sağlayan ise 2008 yılında Melis Birkan’la başrolü paylaştığı “Issız Adam” filmi oldu. 2007-2009 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım’ın olduğu “Asi” filminde rol alan Hünal, son olarak TRT 1'in reyting rekortmeni Diriliş Erturul dizisiyle ekranlara döndü.

2011 yılında Lale Cangal ile dünya evine giren oyuncunun Doğan Atilla adında bir oğlu vardır.

CEMAL HÜNAL'IN ROL ALDIĞI DİZİLER

Asi ( 2007-2009) - Kerim

Kış Masalı (2009) - Ali Murat

Adanalı (2010) - Alex

Seni Bana Yazmışlar (2011) - Yalçın

Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (2012) - Murat

Osmanlı Tokadı (2013) - Moğol

Tatar Ramazan (dizi) (2013) - Rüstem Sinan

Paramparça (2014) – Alper

Diriliş Ertuğrul (2017)

 

CEMAL HÜNAL'IN ROL ALDIĞI FİLMLER

Kırmızı (2015) - Umut

Günce (2013) - Cengiz

Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (2013) - Mert

Kaos Örümcek Ağı (2012) - Mansur

Ayaz (2012) - Şahin

Romantik Komedi (2009) - (2010) - Mert

Peşpeşe - (2010) - Bora

Issız Adam : Çağan Irmak - (2008) - Alper

Ulak : Çağan Irmak - (2007) - Ulak İbrahim

 

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

2010- Aşk Kokusu: Neil Simon

2012- Öfke: John Osborne

Yorumlar