Ece Erken’den Nihat Doğan açıklaması: Bildiğim çok şey var

Nihat Doğan iki kız çocuğunu alıkoyduğu iddiası ile gündem olmuştu. Ece Erken bir dönem birlikte program sunduğu Nihat Doğan hakkında, “Bizim de bildiğimiz çok şey var ama davanın sonuçlanmasını bekliyoruz" dedi.

Ece Erken’den Nihat Doğan açıklaması: Bildiğim çok şey var
Son Güncelleme: 14 Eylül 2018 Cuma 14:45
14 Eylül 2018 Cuma 14:04

Nihat Doğan 18 yaşından küçük iki kız çocuğunu alıkoyduğu iddiasıyla savcılığa ifade vermişti. Doğan bu konu ile gündem olmuştu.

Konuyla ilgili bir açıklama yorum yapan Ece Erken şu ifadeleri kullandı:

“Son günlerde bizim de üzerimize çok geliyorlar. 'Niye hiç bir şey yokmuş gibi davranıyorsunuz' diyenler var. Bizim içimizde yaşananları, ne fırtınalar koptuğunu bilmiyorsunuz. Ben öncelikle kendi özgür irademle konuşmadığımı belirtmek istiyorum.

“Bir insanım ve vicdanım var”

Talat Bulut olayında da duruşumu sergilediğimi düşünüyorum. Ben bir anneyim. Anne olmadan önce de bir insanım ve vicdanım var. Eğer masa arkadaşım değil ailemden birisi böyle bir suçlamayla karşı karşıya gelseydi onun aklanmasını beklerdim. O aklanana kadar da asla konuşmazdım. Hatta ters konuşabilirdim ama iyi konuşmazdım.

“Bizim de bildiğimiz çok şey var”

Ailenin şikayetini geri çekmesi demek aklandığı anlamına gelmiyor. Aile Bakanlığı soruşturmasını bir yapsın bakalım. Dava sonuçlansın ondan sonra siz konuşun, biz konuşalım. Konuşacak çok şey olabilir. Bizim de bildiğimiz şeyler var. Biz de bazı şeylere susuyoruz. Davayı bekliyoruz çünkü.

Yoksa burada kimse kimsenin arkasında değil. Bu bir kavga, dedikodu vs. değil. Bu ağır bir suçlama. Ve ben böyle bir suçlamada hiç kimsenin arkasında durmam.”

 

 

Yorumlar