Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları

Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde paylaşımlarda bulundu.

Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları - Sayfa 1

İbrahim Tatlıses

Bizim milletimiz yıllarca yeni şehitlerle, yeni gazilerle yüreğini hep sıcak ve canlı tutmuştur, bundan sonra da öyle olacaktır. Yeni nesillerin 15 Temmuz şehitlerini hatırlamaları, yad etmeleri için bu tarihi Demokrasi ve Milli Birlik Günü adıyla resmi bayram olarak ilan edildi.

Her anımızda ama özellikle de 15 Temmuz'da şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanları, sokakları dolduran kahramanlarımızı hep kalbimizde yaşatacağız. Biz bugün nasıl ecdadı rahmetle ve minnetle yâd ediyorsak, inşallah sonraki nesiller de 15 Temmuz kahramanlarını aynı şekilde anacaklar, hatırlayacaklardır.

15 Temmuz gecesi Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları başlarına geçirdi. Bir üstadımız ne diyor biliyor musunuz; 'Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.' O karanlık geceye teslim olmadıkları için milletimin her bir ferdine minnettarız. O karanlık geceyi aydınlatan herkese minnettarız...

1 10
 
Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları - Sayfa 2

Bülent Serttaş

15 Temmuz'dа Türkiye Cumhuriyeti'ne kаst edenlerin hаin plаnınа cаnını siper ederek kаrşı koyаn şehitlerimizin rаhmetle ve duаlаrlа аnıyoruz. Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz'da bütün dünyaya göstermiştir. Milli birlik günümüz kutlu olsun.

2 10
 
Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları - Sayfa 3

Mustafa Ceceli

Ömer Halisdemir ve 250 vatandaşımızı hain darbe teşebbüsünde şehit verdik. Özgürlüğümüze kalkan kahpe elleri sonsuza kadar kıran, meydanlarda direnen halkımıza ve 2196 gazimize minnetarız.

3 10
 
Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları - Sayfa 4

Burcu Esmersoy

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde şehitlerimize ve ulusumuza saygıyla... Biz birlikte çok güzeliz.

4 10