İşte 13 sezon sonra Ali İhsan Varol'un yerine gelecek sunucu

Ali İhsan Varol'un sunduğu Kelime Oyunu programı için yeni sezonda sevilen sunucu İbrahim Selim ile anlaşıldığı iddia edildi.

İşte 13 sezon sonra Ali İhsan Varol'un yerine gelecek sunucu
Son Güncelleme: 15 Ağustos 2023 Salı 14:14
15 Ağustos 2023 Salı 14:12

Teve2 ekranlarında yer alan Kelime Oyunu 2009 yılından beri Kanal 1, Bloomberg HT, Show TV ve FOX gibi kanallarda yer aldı. 13 sezondur ilgiyle izlenen yarışma, Ali İhsan Varol'un başarılı sunumuyla ekrana geliyordu.

Twitter'daki Televizyon Dünyası adlı sayfanın iddiasına göre Ali İhsan Varol, Kelime Oyunu'nun yeni sezonunu sunmayacak. Programın yeni sunucusu ise İbrahim Selim olacak.

İBRAHİM SELİM KİMDİR?

İbrahim Selim, 1979 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde eğitim gördü; üç yıl sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girdi. 2003/2004 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen Gorgon'un Armağanı oyununda rol aldı. Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Ankara'da yaşadı ve TRT'de yayımlanan dizilerde küçük roller canlandırdı. Ardından İstanbul'a yerleşti ve tiyatro oyunculuğu, seslendirme, reklam ve dizi oyunculuğu yaptı.

DOT Tiyatro'da ilk kez 2016 yılında sahnelenen tek kişilik Bunu Ben de Yaparım adlı oyundaki performansı ile 20. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü'nü aldı. 2017'de Beşiktaş Kültür Merkezi ve ID İletişim'in yapımıyla sahnelenen Tennessee Williams'ın Arzu Tramvayı oyununda Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ile birlikte başrolde yer aldı. Aynı yıl İstanbul'da İş Sanat'ta sahnelenen Fantastik Hikayeler Makinesi adlı çocuk oyununda rol aldı. 2019 yılında sahnelenmeye başlanan, Alice Harikalar Diyarında masalının bir uyarlaması olan Alice Müzikali'nde Kral rolünü üstlendi.

Dizi ve sinema oyunculuğu da yapan sanatçının rol aldığı diziler arasında Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Şahsiyet ve Şubat bulunur. Kusursuzlar, Sis ve Gece, Rüya gibi sinema filmlerinde rol almış; Kusursuzlar filmindeki rolü ile 41. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne aday gösterilmiştir. Sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra YouTube programları, podcast yayınları ve talk-show gösterileri ile tanınır. STOLK adlı YouTube programı ile popüler olmuştur.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar