DSÖ tedbirleri hatırlatarak uyardı!

Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, aşılama çalışmalarının devam etmesine dikkat çekerken önemli uyarılarda bulundu

DSÖ tedbirleri hatırlatarak uyardı!
Son Güncelleme: 10 Haziran 2021 Perşembe 15:10
10 Haziran 2021 Perşembe 15:08

Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa’dan Sorumlu Direktörü Dr. Hans Kluge salgının gidişatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Online olarak gerçekleşen basın toplantısında açıklama yapan Kluge, Avrupa genelinde vaka, hastaneye yatış ve ölüm sayısında düşüş meydana geldiğini açıkladı.

"TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK GEREK"

Kluge, Avrupa içindeki birçok ülkede yasaklama ve kısıtlamaların kaldırıldığına dikkat çekerek dikkati ve tedbiri elden bırakmamak gerektiğini söyledi. Kluge yaptığı açıklamada, İngilizce kapalı (closed), yoğun (confined) ve kalabalık (crowded) anlamına gelen 3C kuralına dikkat edilmesi gerektiğini söylerek, “Koronavirüs tehlikesi geçmedi” dedi.

Aşı olma sürecinin devam ettiğini ve aşı olmaya devam ederken salgının yayılmasını engellemek için çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyleyen Kluge, açılmalara rağmen temkinli olunması gerektiğini vurguladı. Kluge, “Sosyal toplantılar, kitlelerin seyahate çıkması ve büyük kapsamlı festival ve spor turnuvaları önümüzdeki günlerde ve haftalarda artarken DSÖ Avrupa, dikkatli olma çağrısını yineliyor” dedi.

 


Ağır hasta sayısı 1018 oldu, 6 bin 647 kişinin Covid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 179 bin 833'e yükseldi.

Yorumlar