Yıldırım, Fatih Portakal’ın sunmasını mı istedi?

Yazar Fatih Altaylı, Binali Yıldırım’ın bir yakınının uğradığını ve tartışmayı Fatih Portakal’ın sunmasını önerdiğini aktardı.

Yıldırım, Fatih Portakal’ın sunmasını mı istedi?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
13 Haziran 2019 Perşembe 11:12

Ortak yayında bir araya gelecek olan AK Partili Binali Yıldırım ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun çıkacağı yayını İsmail Küçükkaya yönetecek. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Binali Yıldırım’ın ekibinden birisi ile görüştüğünü ve moderatör olarak Fatih Portakal’ı önerdiğini ifade etti.

Altaylı’nın yazısı şöyle:

“Efendim, bir iki gün önce “Binali Yıldırım, Fatih Portakal’ı istemiştir” diye yazmıştım, meşhur tartışma programına moderator olarak.

Binali Bey’in yakın ekibinden bir dostumuz uğradı dün.

“Fatih Bey, içeriden bilgi alarak mı yazdınız bilmiyorum ama gerçekten de Binali Bey ‘Tartışmayı Fatih Portakal sunsun’  önerisini getirdi. Ancak bu fikir destek görmedi. Yoksa Binali Bey, Portakal sunsun, Fox TV’de yapalım diyecek kadar gözünü karartmıştı” dedi.

Uğur Dündar meselesini de anlattı.

“Biz bu tartışmayı en muhalif kimse o sunsun istedik. Binali Bey öyle istedi. O yüzden Uğur Dündar adı gündeme geldi ve açıklandı.”

Sonrası ilginç.

“Biz bu açıklamayı yapınca Uğur Bey aradı. Çok mutluydu ve teşekkür etti. Çok iyi bir yayın olacağını, bu tartışmayı en iyi şekilde yöneteceğini söyledi. Çok mutluydu” dedi.

Sonra ne olduysa olmuş, Dündar vazgeçmiş. “Biz de çok şaşırdık bir anlam da veremedik. Belli ki, sosyal medya üzerinden başlayan saldırı Uğur Bey’i korkutmuş. Kendince haklı nedenleri olabilir” dedi.Sonrasında içinde 4 gazetecinin adının bulunduğu bir liste hazırlanmış.

Bu listeden İsmail Küçükkaya ismini bizzat Binali Bey istemiş.

“En muhalif o görünüyor. En azından kanalı itibarıyla muhalefetten olduğu algısı daha kuvvetli olacaktır” diyerek Küçükkaya’yı seçmişler.

Bu seçimden memnun olmayan AK Parti içinden isimler de varmış, Küçükkaya’yı muhalif görmeyenler de!

Bu arada ilginç bir de iddia var.

Uğur Dündar’ın İsmail Küçükkaya’yı arayarak “Sen de sunma" dediği, hatta bu konuda baskı yaptığı iddiası ortalıkta dolaşıyor.

Doğru mudur, değil midir bilmiyorum ama ciddi ciddi söyleniyor bu.

Program 45’er dakikalık üç bölüm olarak planlanmış.

Aralar da 15 dakikalık aralar olacak.

Yani kırk beş dakika arada iki 15 dakika.

Toplamda 2 saat 45 dakikalık bir yayın.

Bu süre içinde İsmail Küçükkaya’nın hazırladığı 20 sorunun sorulma ve yanıtlanma ihtimali yok.

Çünkü her soru için aday başına 3 dakika yanıt süresi düşüyor.

Tecrübem bunun mümkün olmadığını söylüyor.

Keşke adaylar bu şekilde bir değil 2 hatta 3 kez karşı karşıya gelselerdi diye düşünüyorum.”

 

Yorumlar