Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten çarpıcı iddia: Tetikçiyi MHP'li vekilin babasının evinde sakladılar

MHP Lideri Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un görevden alınmasının ardından Ankara'da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, tetikçinin halihazırda MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül'ün babasının evinde saklandığını iddia etti.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten çarpıcı iddia: Tetikçiyi MHP'li vekilin babasının evinde sakladılar
Son Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 16:16
29 Mayıs 2024 Çarşamba 16:14

Ankara'da sokak ortasında suikaste uğrayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi üzerine başlatılan soruşturmada adı geçen MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un görevine son verilmesinin ardından Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, gündemi sarsacak çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Halk TV'de Kayda Geçsin programına telefonla bağlanan Ayşe Ateş, Özyağcı'nın, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'a ait makam aracı ile önce Bolu'ya taşındığını ve burada halihazırda MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül'ün babasının evinde saklandığını öne sürdü.

CİNAYETE YARDIM VE YATAKLIK KARŞILIĞINDA MI MİLLETVEKİLİ YAPILDI?

Cinayetin azmettiricileri arasında yer alan ve tetikçi Eray Özyağcı'yı taşıyan aracı kullandığı tespit edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un evinden çıkmasına benzer bir hadisenin tetikçi için de yaşandığını belirten Ateş, şu ifadeleri kullandı:

"Çok kuvvetli şüphelerim var. Kesin yüzde 100 diyemem ancak yoğun bir şüphem var. Çünkü deliller mevcut. İsmail Akgül kimdir önce onunla başlamak istiyorum. İsmail Akgül, Olcay Kılavuz'un Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönemde Bolu'da ocak başkanı.

Sinan öldürüldüğünde ise bir görevi yok. Burada izah bekleyen sorular şunlar. Neden Ali'nin Veli'nin değil de MHP Milletvekili İsmail Akgül'ün baba evi aranmıştır. Babası Mehmet Akgül'e ait araç neden Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmiş ve parmak izi incelemesi yapılmıştır. Acaba sebep tetikçi Eray Özyağcı'nın Bolu'da saklandığı saatlerde acaba burada mı himaye ettiler?

Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi? benim sorduğum sorular bunlar."

NE OLMUŞTU?

Devlet Bahçeli, suikastın ardından tetikçiyi Ankara'dan çıkardığı öne sürülen Tolgahan Demirbaş’ın yakalandığı polis baskını sırasında yanında olduğu ve zaman zaman kullandığı evde sakladığı ortaya çıkan Olcay Kılavuz'u, Sinan Ateş suikastına dair açıklamaları nedeniyle dün danışmanlık görevinden almıştı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar