TESK Başkanı Palandöken'den 'sahte altın' uyarısı

Yeni normalleşme kuralları kapsamında düğün sezonunun da açılmasıyla TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den 'sahte altın' uyarısı geldi: Vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken bilinir, güvenilir kuyumcu esnafını tercih etmeli

TESK Başkanı Palandöken'den 'sahte altın' uyarısı
Son Güncelleme: 27 Haziran 2021 Pazar 11:29
27 Haziran 2021 Pazar 11:27

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilmesiyle düğünlerdeki sıkı tedbirler de bir bir kaldırıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sahte altına karşı vatandaşları uyardı. Palandöken yazılı açıklamasında, geçen yıl Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen düğünlerin bu yıla sarktığını ve bu yaz söz konusu etkinliklerde artış yaşandığını bildirdi.

Düğünlerin başlamasıyla geçmiş yıllarda yaşanan sahte altın haberlerinin yine gündeme gelmeye başladığına dikkati çeken Palandöken, "Yaz sezonunun açılışıyla düğünlerde hareketlilik başladı. Düğünlerde yaşanan hareketliliğin tüm sektörlerdeki esnafa ve ekonomiye canlılık getirmesi bekleniyor. Bu süreçte düğünlerin artması ve altın fiyatlarında yaşanan yükselişle dolandırıcılar da piyasaya sahte altın sürmekte gecikmiyor. Bu yaz düğün sezonunda gelin ve damatların hayal kırıklığına uğramaması için vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken bilinir, güvenilir kuyumcu esnafını tercih etmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, uzmanlık isteyen altın konusunda vatandaşların dikkatli alışveriş yapmaları, sahteciliğe ve dolandırıcılığa karşı uyanık olmaları gerektiğini kaydetti.

 

Yorumlar