Tamer Karadağlı'dan gelen tepkilere ilk yanıt: Şu an kurum ön planda

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atanan Tamer Karadağlı, tepkilere ilk kez yanıt verdi. Karadağlı, konuyla ilgili açıklama yapacağını belirterek "Şu an kurum ön planda" ifadelerini kullandı.

Tamer Karadağlı'dan gelen tepkilere ilk yanıt: Şu an kurum ön planda
Son Güncelleme: 12 Ağustos 2023 Cumartesi 13:18
12 Ağustos 2023 Cumartesi 13:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, tiyatro ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. Gelişme sonrası Karadağlı sosyal medyanın gündemine oturdu. Yeni göreviyle ilgili düşünceleri merak edilen Karadağlı'dan ilk açıklama geldi.

Karadağlı, yaptığı açıklamada "Şu anda bir şey konuşamıyorum. Artık Tamer Karadağlı olarak değil; kurumu temsil ettiğim için bir şey söylemem doğru değil. Daha çok yeni. Biraz zaman geçsin gerekli açıklamaları yapacağım. Şu an kurum ön planda" ifadelerine yer verdi.

CHP'DEN ATAMAYA TEPKİ

TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla Tamer Karadağlı'nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmasını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Devlet Tiyatroları, bağımlı bir kuruluş değil yasaya göre, bir anlamda yarı özerkliği olan kuruluş. 50 yıldır bir düzenleme bekleyen bir kuruluştan bahsediyoruz. Özerk olması gereken bir kurumdan bahsediyoruz. Bu yasayı getirmektense Tamer Karadağlı'yı getiriyoruz. Niye? Sarayı çok seviyor. Birden döndü" diye konuştu.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu da atama kararının ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, Bakanlığımıza Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü olarak atanan yol arkadaşım, kardeşim Selim Terzi'yi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne atanan Tamer Karadağlı'yı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki tiyatro sahnesinde önemli izler bırakacak ve kültürel mirasımıza değer katacaktır" ifadelerine yer verdi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar