Şule Çet davasında karar belli oldu

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Çağatay Aksu'ya müebbet hapis cezası verildi.

Şule Çet davasında karar belli oldu
Son Güncelleme: 4 Aralık 2019 Çarşamba 12:43
4 Aralık 2019 Çarşamba 12:11

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in öldürülmesine ilişkin davada mahkeme kararını verdi. Yoğun bir katılım olduğu duruşma Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme oy çokluğu ile davanın bir numaralı sanığı Çağatay Aksu’ya cinayetten müebbet ve cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 12 yıl 6 ay, Berk Akand’a 18 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Son sözlerinde iki sanık da suçlamaları reddetti.

 Cumhuriyet Savcısı bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklardan Çağatay Aksu'nun "kasten öldürme" suçundan bir kez müebbet ve "cinsel saldırı" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 39 yıla kadar, Berk Akand'ın ise Aksu'nun işlediği suçlara yardımdan 31 yıla kadar hapsini istemişti.

 Gazi Üniversitesi öğrencisi Çet, 29 Mayıs 2018'de, Ankara'daki bir plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitirmiş, olayla ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand hakkında dava açılmıştı.

 

Yorumlar