Sedat Peker, Davutoğlu'nun partisine mi katılıyor?

Yeni parti kurması gündemde olan Ahmet Davutoğlu’nun partisine Sedat Peker’in de katılacağı iddia edildi. Sedat Peker Sosyal medya hesabından iddialara yanıt verdi.

Sedat Peker, Davutoğlu'nun partisine mi katılıyor?
Son Güncelleme: 8 Kasım 2019 Cuma 16:01
8 Kasım 2019 Cuma 13:48

AK Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu’nun kurması planlanan yeni parti gündemdeyken ortaya farklı bir iddia atıldı. Sedat Peker’in Davutoğlu’nun kuracağı partiye geçeceği iddia edilirken, Peker’den iddialara yanıt geldi.

Instagram hesabından açıklama yapan Peker, Cumhur İttifakı gerçekliğini kamuoyunda dile getiren ilk kişi olduğunu belirterek, "Hayatımın sonuna kadar da bu fikrimden asla vazgeçmeyeceğim." ifadelerine yer verdi. İşte o açıklama:

"Çocukluğumdan bugüne kadar beni çok yoran migren ağrılarımla ilgili bir süredir tedavi görüyorum. Bu yüzden dolayı düzenli paylaşımlarımı yapamadım.

Geçen gün sözünün güvenilirliğinden emin olduğum bir dostum ziyaretime gelerek ortalık bu kadar karışıkken paylaşım yapmama sebebimi, bazıları yeni kurulan siyasi gruplarla görüştüğüm için paylaşımlara ara verdiğimi söylüyorlarmış. Bu kardeşimize önce tebessüm edip sonra da geçmişte yaşanan bir örneği anlattım.

İttihat ve Terrakki yılmaz fedailerinden olan 1. Dünya Savaşı sonrasında BERLİN'DE ermeni komitacılar tarafından şehit edilen Doktor Bahattin Şakir’e 1. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru bazıları gelerek, savaşın sonu iyi görünmüyor. İngiliz, Fransız ve Ruslarla anlaşma yaparak, savaştan çekilip hatta onların paktına katılırsak savaş sonunda belki Osmanlı'ya daha insaflı davranırlar denildiğinde Doktor Bahattin Şakir bu teklifi getiren aynı zamanda da dostları olan devlet görevlilerine dönerek şöyle der: Biz Müslüman Türk'üz, kancık değiliz diyerek galiba siz ne dediğinizin farkında değilsiniz tavrıyla onları tersler.

“AK Parti ve MHP'nin birleşmesini ortaya atmıştım”

Bundan 5 sene önce Ergenekon terör örgütü suçlamasıyla cezaevinde yatarken bir elimde bozkurt bir elimle de rabia işareti yaparak AK Parti VE MHP'nin birleşmesini ortaya atmıştım. Başka türlü bu coğrafyadan tek parça olarak ülkemizi kurtaramayız diyerek fikrimi belirtmiştim. O zamanlar her iki partiden bir çok arkadaşımız bana ağır sözler söylediler. Tebbesüm ederek onlara kızmadığımı söyledim. İyi bir tarih okuyucusu olduğumdan bugünkü adıyla Cumhur İttifakı'nın kaçınılmaz olduğunu, bir gün mutlaka kurulucağını söylemiştim.

Şahsıma yeni kurulmaya çalışılan ittifaklarla görüştüğüm için paylaşım yapmıyor sözünü söyleyenlere Vatan fedaisi doktor Bahattin Şakir'in sözünü hatırlatırım: Biz Müslüman Türk’üz, kancık değiliz.

“Kamuoyunda dile getiren ilk kişiyim”

Ben Cumhur İttifakı gerçekliğini kamuoyunda dile getiren ilk kişiyim. Ben bu fikri Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti veya Milliyetçi Hareket Partisi'nin kayıtlı üyesi olduğum için söylemedim.

Dünyadaki tüm emperyalistlerin ülkemizi parçalamak için kurguladıkları oyundan tek parça çıkabilmemiz için başka çare olmadığını söyledim. Bugün de bu fikri savunuyorum, yarın da bu fikri savunacağım. Ayrıca hayatımın sonuna kadar da bu fikrimden asla vazgeçmeyeceğim."

 

Yorumlar