MHP'nin çağrısına CHP'den yanıt: Hodri meydan

MHP'nin erken seçim çağrısına CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'dan yanıt geldi. Tezcan seçim hakkında, "Hodri meydan" dedi

MHP'nin çağrısına CHP'den yanıt: Hodri meydan
Son Güncelleme: 17 Nisan 2018 Salı 11:46
17 Nisan 2018 Salı 11:33

MHP'nin erken seçim çağrısına CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'dan yanıt geldi. Tezcan seçim hakkında, "Hodri meydan" dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ? 

Erken seçim hakkında açıklamalarda  bulunan Devlet Bahçeli, 3 Kasım 2019 seçimlerine ulaşmanın her geçen gün zor olduğunu söyledi.

“Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye'nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir. Türkiye'nin, ABD, Fransa, İngiltere ile ilgili kurulan ilişkiler değişime uğramıştır. Ülkemizin cumhurbaşkanlığı sistemine acilen geçmesi acil bir hal almıştır. 31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhatap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur.” İfadelerini kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhatap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır” açıklamasını yaptı.

Bahçeli sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur. Seçimse isteğiniz hodri meydan. Sandık er meydanıdır, mertliğin kaynağıdır. Biz meydandan kaçmadık. Türkiye'ye pusu kuranları pususunda bozalım. Tercih büyük Türk Milleti'ne aittir. Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Ne amaçlıyorsak Türk Milleti'nin lehinedir. "

Yorumlar