Marmaris'teki orman yangını tamamen kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris'teki orman yangınının tamamen kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Kirişçi, "Yangın tamamen kontrol altında. Soğutma çalışmaları önümüzdeki günlerde sürecek." dedi. Bakan Kirişci Marmaris'te 4 gündür süren yangınlarda toplam 4 bin 500 hektarın zarar gördüğünü açıkladı.

Marmaris'teki orman yangını tamamen kontrol altına alındı
Son Güncelleme: 25 Haziran 2022 Cumartesi 12:34
25 Haziran 2022 Cumartesi 10:51

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Marmaris yangınıyla ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı. Bakan Kirişci Marmaris'te 4 gündür süren yangınlarda toplam 4 bin 500 hektarın zarar gördüğünü açıkladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını büyük oranda kontrol altına alınırken, bölge oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de katıldığı toplantıda yangına ilişkin sayılar paylaşıldı. 63 hava aracının yangına müdahale ettiği ifade edilirken, toplamda 4 bin 587 personelin de sahada olduğu belirtildi. Sahada bin 169 aracın da yer aldığı açıklandı.

"İNCELEMELERDE BİZİ KAYGILANDIRACAK BİR OLUMSUZ DURUM OLMADIĞINI GÖRDÜK”

Toplantıda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, akşam saatlerinden itibaren iki kez havadan yangın alanını incelediklerini belirterek, “Her iki incelememizde de bizi kaygılandıracak bir olumsuz durum olmadığını gördük. İnşallah bu geceyi de bu şekilde geçirdiğimizde yarın sabah gelinen son noktayı paylaşmış olacağız. Bu olumlu seyrin devam etmesini diliyorum” dedi.

4 BİN 500 HEKTAR KÜLE DÖNDÜ

Bakan Kirişci, yanan alanla ilgili bilgi vererek şöyle konuştu:

“Net olarak ‘burası tamamen yanmış’ denilen yerlerin dışında kısmen yanmış ama içinde bölümlerin olduğu alanlar var. Yaklaşık 4 bin 500 hektar alanın yandığını söyleyebiliriz. 72 saat dolmadan bu çalışma tamamlanmış oldu.”

 

Yorumlar