Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişime gidecek

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinde değişime gideceğini ve ''Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını'' belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişime gidecek
Son Güncelleme: 14 Nisan 2019 Pazar 08:51
14 Nisan 2019 Pazar 08:44

Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partide tepeden tırnağa değişim yapacağının sinyallerini verirken "Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım" dediği öğrenildi.

Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK PARTİ MKYK’de, seçim sonuçları değerlendirilirken, birçok ilin kaybedilmesinde muhtarlık seçimi nedeniyle yüz binlerce seçmenin taşınmasının da etkili olduğu belirtildi.

Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçiminden ayrılması için düzenleme yapılması eğiliminin olduğu da belirtilenler arasında. İstanbul’dan Anadolu’ya 300 bin seçmenin gittiği vurgulanırken, muhtarlık seçiminin belediye başkanlığı seçiminden 6 ay önce yapılabileceği önerisi getirildi.

''Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım''

Erdoğan, İstanbul seçimine yönelik tartışmalarla ilgili olarak “Sonuç ne olursa olsun biz YSK ne karar verirse bunu kabul edeceğiz. Her türlü olasılığa hazır olmamız gerekiyor” açıklamasını yaptı. Parti içindeki muhalifleri eleştiren Erdoğan, “Trenin içinde olup ya da görünüp partiye muhalefet etmek ihanettir” diye konuştu. Partide değişim olacağının mesajlarını veren Erdoğan, “Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım, tepeden tırnağa değişim olacak. Ama bunu gazete köşelerinde yazanlarla, troller istedi diye değil vatandaşın mesajı doğrultusunda gerçekleştireceğiz” dedi.

2002 politikalarına dönülecek

Bazı üyelerin gençler ve entelektüeller başta olmak üzere bazı gruplara ulaşılamadığı eleştirisi üzerine Erdoğan, yeni seçmenlere ulaşma konusunda daha detaylı çalışma yapılması, kucaklayıcı ve kuşatıcı adımlar atılması gerektiğini söyledi. Bazı kurul üyeleri, Erdoğan’ın bu sözlerine “2002 politikalarına dönüş” olarak yorumladı.

Yorumlar