Kılıçdaroğlu'ndan yeni parti üyelerine: Kibir ve öç alma duygusundan arınacaksınız

Yeni parti üyelerine seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Kibir ve öç alma duygusu. Bundan arınacaksınız. Mütevazı olmak lazım. Bilgiçlik taslamamak lazım." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan yeni parti üyelerine: Kibir ve öç alma duygusundan arınacaksınız
Son Güncelleme: 18 Ağustos 2022 Perşembe 15:43
18 Ağustos 2022 Perşembe 15:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Üye Katılım Töreni'ne katılarak, yeni üyelere seslendi ve rozetlerini takdim etti.

Tehditler aldığını belirten Kılıçdaroğlu "Terör örgütünün silahlı saldırısına da uğradım, bir askerimiz şehit düştü bir camide şehit cenazesine katılırken linç girişiminde bulundular, yine İstanbul'da bir cenaze töreninde göğsüme bir kurşun mermisi fırlattılar, tehdit ettiler. İnanın, haklıysanız hiçbir tehdit sizi etkilemez. Ben bu davaya böyle inandım ve böyle yürüdüm. Böyle de yürüyeceğim. " dedi.

'HİÇBİRİYLE DE GÖRÜŞÜ FARKLI DİYE KAVGA ETMEDİM'

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Devlette görev aldım, 22.5 yıl çalıştım. Davet üzerine siyasete girdim. Halktan birisiyim, aristokrat bir aileden gelmiyorum. Anadolu'nun kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerinde doğdum.

Hayatım böyle mütavazı yaşamayı severim. Farklı görüşlerden, kimliklerden çok sayıda arkadaşım vardır. Hepsiyle de konuşurum. Hiçbiriyle de görüşü farklı diye kavga etmedim.

3 tane evladım var, ne yaptıklarını çoğunuz bilmezsiniz. Her birisi ekmeğini bir ucundan tutmuş çalışıyor. Onlara şunu söyledim. Ben genel başkan oldum, avukat bir kızım var İstanbul'da. 'Sakın ola ki gidip CHP'li belediyelerden iş almayın. Oradan içeri girmeyeceksin' dedim. 'Sen kendi emeğinle kazan, CHP'lilerle muhatap olma...' Sağ olsunlar çocuklar da buna dikkat ediyorlar.

Parti genel başkanı oldum evet, adı Cumhuriyet Halk Partisi. Halkın partisi olmak zorundayım. Fakirin fukaranın hakkını korumak zorundayım.

Gittiğim yerlerde tehditler de aldım. Terör örgütünün silahlı saldırısına da uğradım, bir askerimiz şehit düştü bir camide şehit cenazesine katılırken linç girişiminde bulundular, yine İstanbul'da bir cenaze töreninde göğsüme bir kurşun mermisi fırlattılar, tehdit ettiler. İnanın, haklıysanız hiçbir tehdit sizi etkilemez. Ben bu davaya böyle inandım ve böyle yürüdüm. Böyle de yürüyeceğim.

'BİLGİÇLİK TASLAMAMAK LAZIM'

Bu partiye katıldınız, belli konularda çok dikkatli olmanızı isterim. Bir, adaletten sapmayacaksınız. Adalet olmazsa olmaz. İki, hiç kimsenin inancını siyasete malzeme etmeyeceksiniz. Birisi kalkıp da inanç üzerinden siyaset yapıyorsa bizim inancımıza en büyük haksızlığı o yapıyor demektir. Herkesin kimliğine saygı duyacaksınız. Kimliği siyaset konusu yapmak o da büyük bir düşmanlıktır.

Üçüncüsü, herkesin yaşam tarzına saygı duyacaksınız. Burada bizim karnemizin kırık olduğunu ifade edeyim. Biz bir dönem başörtüsünü Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Sana ne kardeşim başörtüsünden. Oradan da çıktık. Dolayısıyla herkesin yaşam tarzına saygı göstermeliyiz.

Kibir ve öç alma duygusu. Bundan arınacaksınız. Mütevazı olmak lazım. Bilgiçlik taslamamak lazım.

Bize geldiniz, katıldınız. Bu söylediklerimi unutmayın. Yolsuzluk yapanları, kul hakkı yiyenleri de unutmayın. Siyaset, halka hesap verme sanatıdır. Devleti yöneten beytülmale el uzatırsa bu iş olmaz. "

Yorumlar